Acil yardim

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
servise gittim tüpü sökecem dedi. sonra 3,5bin tl lik saçma sapan masraf yazmışlar. sibaplardan tutun enjeksiyonlara kadar herşeyi değişecek demiş

vay üçkağıtcılar vay...tammmmmmmm biiiiiii çakkalmış yaw...insanın bilgisizliğinden yararlanıp soyup soğana çevirmeye kalmış seni))

sonra dedi mi peki tüpü sökecem diye...3.5 bin tlik masrafta tüp varmıydı...

popshot

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçenler de forumda benzer bir konu olmuştu.İsmini hatırlayamadım ama arkadaş araca 2000 civarı bir masfar yaptıktan sonra ,sorunun bir sensörden kaynaklandığı ortaya çıkmıştı.
Bi ihtimal benzin pompası olabilir diyecem ama lpg de de aynı sorun var.Söylediğim gibi , enjeksyonla alakalı sensörleri bi gözden geçirin derim.
Bildiğiniz gibi megane 2 nin hertarafı sensör.

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Değişmeyen diğer 2 bobinden olmasın ? Aklınızda bulunsun bunları takım halinde değiştirin.

silhan1988

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar yardımlarınız için teşekkür ederim. aracım kütahyada bir motor ustası ve elektrik ustası yardımıyla düzeldi. soruna gelince. bobinlerin hepsi sıfırdan değişdi, enjektörler sıfırdan hepsi değişti, hava kelebeği elektrik tesisatı tekrardan çekildi.

servamus

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun hocam gözün aydin,kaça mal oldu.Benimde dizel arada yüklenince yapıyor ama 4 ve 5n viteslerde.

silhan1988

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
geçmiş olsun hocam gözün aydin,kaça mal oldu.benimde dizel arada yüklenince yapıyor ama 4 ve 5n viteslerde.

hocam 1500 lira gibi bir ücret verdim ama önceki ödediklerimide eklersen 3000e mal oldu. Benden size tavsiyem herkese kurculatmayin. 3fazla verin adam gibi ustaya baktarin

megane2_2004

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar yardımlarınız için teşekkür ederim. aracım kütahyada bir motor ustası ve elektrik ustası yardımıyla düzeldi. soruna gelince. bobinlerin hepsi sıfırdan değişdi, enjektörler sıfırdan hepsi değişti, hava kelebeği elektrik tesisatı tekrardan çekildi.

Geçmiş olsun. Baştan yanlış ellere düşmüşsünüz. Önceki mesajımda tahminlerimin hepsi doğru çıkmış. Tamirci, usta, meslek lisesi mezunu değilim ama yaşadığımız tecrübeler gösteriyor ki yetkili servis dahil tüm sanayi esnafı problemli ve ciddi bir denetimden geçmesi gerekiyor.
Sözde ustalar ile yaşadığım sorunlar:
Çok sıkılan bijonun seyir halindeyken kırılması (megane), fren hortumunun diskin üzerinden dolaştırılıp mahalle arasında hortumun kesilip hidroliğin boşalması (Lada) (E-5'te olmadığına şükrediyorum), benzin filtresi oringinin takılmaması nedeniyle 7 km'de 3/4 benzinin bitmesi (lada), çok bilmişlik taslayan ustanın inatla sağ aksı değiştirip sorunun sol akstan olduğunun anlaşılması (megane) (300TL çöpe gitti), sağ-sol rot+rotil takımını teslim ettiğim ustanın sadece sağı taktığının rot-balansçıda anlaşılması (toyota), araç su eksiltiyor diye radyatörün değiştirilmesi (sorunun kalorifer borusundan olduğunun anlaşılması) (toyota), abs okuyucusu aks taşıyıcısında olan ve aks kafaları değiştirilsin diye bırakılan araca başka aracın absli aks kafalarının torna ile abs okuyucularının traşlanarak takılması (megane).... Daha çok var da yazmaktan yoruldum.