Acilinden bi yardım:) fren ve direksiyon hidroliği

V6-paz-V6

KürşaD : düplü ve öfkeli,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhabalar aracım 2003 laguna2 3.0intiale 15-20 gündür ilk arabayı çalıştırıp hareket ettiğimde direksiyon hareketiyle beraber sanki sürtünme sesine benzer bir ses geliyor ön takımdan ancak hareket ettikten 3-5dakka sonra bu ses tamamen kesiliyor... Fren ve direksiyon hidroliğini bugün kontrol ettim ancak direksiyon hidroliği haznesi neredeyse boş fren hidroliğide eksik.. Şimdi geleyşm soruma bu sesin direksiyon hidroliği eksikliğinden kaynaklanma ihtimali nedir? Fren için drop3 mü drop 4mü kullanmalıyım? direksiyon hidroliği için ne tavsiye edersiniz? ayrıca bunlar için bir marka tercihiniz varmı?

RenaultSporT

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
marka olarak bp iyi diyolar
1 er litre al onlardan maksimum cizgisini gecirmeden doldur
fren hidrolik dot 4 al
direksiyon hidroliginin degeri yok

*Korkmazbey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun KürşaD, yağları al ama neden eskildiğinide kontrol ettir, hidrolik kolay kolay eksilme çünkü...
Bu arada Bursa'ya ayağınıza kadar geldik ortlıkta yoktun....

V6-paz-V6

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
eyv sağolasın adam az önce petrolcü dot3 verdi koy ama patlatırsan karışmam dedi ondan kuşkuda kaldım 3mü 4mü die

abi valla söylemesi ayıp dayı oldumda hafta sonları yiğeni görmeye istanbula geliyorum oyüzden katılamadım aranıza yoksa es geçermiyim abi:)

*Korkmazbey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
eyv sağolasın adam az önce petrolcü dot3 verdi koy ama patlatırsan karışmam dedi ondan kuşkuda kaldım 3mü 4mü die

abi valla söylemesi ayıp dayı oldumda hafta sonları yiğeni görmeye istanbula geliyorum oyüzden katılamadım aranıza yoksa es geçermiyim abi:)

Bak özrü kabahatinden büyük İstanbul'a geliyor haberimiz yok...:mad:

V6-paz-V6

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
abi lagunayla yola çıkmak sıkıntı biliosun otobüse biniom ataşehirde iniyorum servisle eve... günü birlik gittiğimden kafamı evden çıkaramıyorum abi yoksa gelipte sizi görmeden gitmem

*Korkmazbey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
abi lagunayla yola çıkmak sıkıntı biliosun otobüse biniom ataşehirde iniyorum servisle eve... günü birlik gittiğimden kafamı evden çıkaramıyorum abi yoksa gelipte sizi görmeden gitmem
Bak bide Ataşehir, KürşaD bu işin sonu senin için iyi olmayacak gibi...:D

V6-paz-V6

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ahaha abi siz karşıda değilmiydiniz:))) valla ataşehirden tepeüstüne ordan dolmuşla dudulluya:)

car_club22

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun abi.