ACİLL.. europamda garip bir ses var...

19mehmet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamun aleyküm arkadaşlar .

aracım 1.6 k7m motorludur. dünden beridir aracımda bir ses var şırıltı gibi birşey. genelde motor sıcakken rolantide beklerken cok ses yapıyor ne oldugunu tam olarak hangi parcadan sesin geldiğini çözemedim . Videosunu cektim, sorunun nerede olduguna dair bi bakabilirseniz sevinirim.

" http://www.youtube.com/watch?v=Zo4EaZ5APIo "
hafif bi şırıltı var normal sesi öyle değil bi kulak verin arada değişik bi demir gibi bişey sesi oldugunu duyacaksınız .
renohttp://www.youtube.com/watch?v=Zo4EaZ5APIo
sorun nerede arkadaşlar ???

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle geçmiş olsun kardeşim, sanki manifolt çıkışında bir vida gevşemişte sacın titremesinden meydana geliyor gibi geldi bana. Ama motor kapağı gevşemişte olabilir. Baktırmanda fayda var.

19mehmet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle geçmiş olsun kardeşim, sanki manifolt çıkışında bir vida gevşemişte sacın titremesinden meydana geliyor gibi geldi bana. Ama motor kapağı gevşemişte olabilir. Baktırmanda fayda var.

Eyvallah kardesim . bende oralardan suphelendim. Ya antifriz falan koyduk 2 gunde 1 calistirdik yurumedi araba ama donma yapmamistir dimi herhangi birsey. Cok haberlerini duyuyoruz. Blok catlatanlari oyle biaey degildir dimi kardesim.

turbogtr55

Ahmet KAYMAK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim katalizörün içi boşalmış dağılmıştı iyice buna benzer bi ses çıkıyodu ama bu kadar yüksek değildi... sanki bir yerler gevşemişde 2 metal birbirine vuruyor yada sürtüyor gibi bi ses geliyordu... belki katalizör olabilir... ama küçük bi ihtimal :)

19mehmet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim katalizörün içi boşalmış dağılmıştı iyice buna benzer bi ses çıkıyodu ama bu kadar yüksek değildi... sanki bir yerler gevşemişde 2 metal birbirine vuruyor yada sürtüyor gibi bi ses geliyordu... belki katalizör olabilir... ama küçük bi ihtimal :)

Aynen ustaya goturdum bugun .bir vida gevsemis birde katalizorden dolayi gelen bir sesmis ici bosaltilicakmis neyseki motorla ilgili bi sikinti yok cok sukur. Dostum hazir kat a girmisken iptal ettirsem.nasil olur :D

turbogtr55

Ahmet KAYMAK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben iptal ettirdim zaten yenisi çok pahalı yada içine porselenden falan bişeyler yapıyolarmış oda pahalı... usta içini güzelce boşalttı düz boru kaynattı ama dış katalizör görüntüsünü bozmadan... düz boruyla katalizörün sacı arasına da bastı yüksek ısıya dayanıklı elyafı sesi azaltsın diye... şu anda katalizör yok düz boru var.. ama görüntüde katalizör var gibi duruyor... seste yok toplamada 100 tl civarı bir masrafı oldu...

muslumm

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
motorun dan gelen bir cuf cuf cuf cf diye bir ses var oo normal bir ses mi.bnim arabada rolantide aynı sesi veriyor.normalmi sezce