Acill yardım !!merkezi kilit

tasdas59

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
beyler öncellikle herkeze iyi forumlar. megane faz 1 1998 model cabrio aracım vardı imobilizer ile ilgili bi sıkıntı yaşamıştım imobilizeri iptal ettirdim fakat şu an bi kumanda bağlatmayı düşünüyorum gittim elektrikçiye araç kapıları merkezi kilit düğmesinden kitliyor fakat açmıyor. kontak yarım açıkken hem açıo hem kilitlio elektrikçi şimdi sistemi bağlayınca araç kapıları kitlicek fakat kontak yarım olmadığı için nasıl açacak diyor acil yardımlarınızı bekliiyorum

tasdas59

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
güncell !!!

cold

Kerem Uluca,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
elektiriği kontaktan almışlar sanırım.. aküden direk çekmeleri lazımdı elektirik aldıkları yer yanlış.. aracı biliyorum mavi megane 2 jantlara sahip oldukça temiz bir makina...ama keşke iptal ettirmeseydiniz... aracın hareket ettirilebilmek için 4 haneli bi güvenlik kodu mevcut biliyorsunuzdur belki. o kodu girdiğinizde araç çalışıyoduysa problem yaa anahtardan kaynaklanıyordu yada algılayıcıdan ki.cabrioların genelinde arıza nemden veya oksitleşmeden dolayı algılayıcıda çıkıyor :( yinede geçmiş olsun.. işlemi uygulattığınız yere götürün ve tertibatın alındığı noktayı kontrol etmelerini isteyin...

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
yani ben olsam ben de iptal ettirmezdim. sök tak kolay oluyor. iyi birisi o immilozeri tamir edebilirdi.

tasdas59

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
eyw beyler. bende pek iptal ettirme taraftarı değildim ama mecbur kaldım reno maise de goturdum ordakılerde hıc bı ıse yaramadı beyıncıye gıttım tamır ederım ama 6 ay belkı 2 ay belkı yarın belkıde hiç bozulmaz dedı uzun yola gıtmesını sevıorum eğer uzak bı yerde kalırsam mağdur olmamak ıcın ıptal ettırdım. fakat ıptal ettırdıgıme yere bır bmw gelmıstı 2012 model uzerınde üçlü imobilizer var onu bile hırsızlar çallıstırabılıomuş düşünün 98 model bı aracı nasıl calıstırmasın:) yorumlarınız için teşekkür ediyorum elleriniz dert görmesin

EREN34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Muhtemel enerjiyi yanlis yerden almis elektrikci.

tasdas59

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Muhtemel enerjiyi yanlis yerden almis elektrikci.
abi arkadaşlarında dediği gibi kontaktan falan aldıysa nasıl teypı yarım kontaktan alıolar merkeziyide ordan almış olabilir olmazsa söktürcem kontaktan direk aküden aldırcam

EREN34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
abi arkadaşlarında dediği gibi kontaktan falan aldıysa nasıl teypı yarım kontaktan alıolar merkeziyide ordan almış olabilir olmazsa söktürcem kontaktan direk aküden aldırcam

Direk akuye gerek yok.

Kontakta 4 kablo bulunur. Bunlar
1) sase
2) Daimi 12V
3) Yarim kontak durumunda 12V
4) Tam kontak durumunda 12V

Senin elektrikci 3 kablodan yanlis olandan ek almis hepsi o. Tabi bu tahmin. Arabayi gormek en iyisi

tasdas59

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Direk akuye gerek yok.

Kontakta 4 kablo bulunur. Bunlar
1) sase
2) Daimi 12V
3) Yarim kontak durumunda 12V
4) Tam kontak durumunda 12V

Senin elektrikci 3 kablodan yanlis olandan ek almis hepsi o. Tabi bu tahmin. Arabayi gormek en iyisi
zahmet edip tahminde bulunup buraya yazman bile yeter abi eline koluna sağlık sölediklerini elektrikçiye iletçem :)