Ah clio'm vah clio'm

YY88

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar,

Ben ikinci el clio4 aldım. Aldığım araç 2014 8. ay trafiğe çıkışlı. Aracı aldığımızda ekspertize soktuk herhangi bir sıkıntı cıkmadı, hatta bakan usta "araç sıfır fabrikadan cıkma gibi temiz " dedi. 22.000 kusur km di aldığımda. 1 - 2 hafta sonra sola çekmeye başladı, heralde lastik havalarıdır vs dedik bir lastiği değiştirdim hafif bombe vardı , yeni lastik çıkma olduğu için arkaya taktım. Değiştirirken sadece balans ayarı yapıldı , rotu yapamadılar yokmus neyse sonra yaptırdım düzeldi ama aradan 2 hafta gecti ve sağa cekme başladı suanda. Aracın başka bir yerinde bir sıkıntı olabilir mi ? Başına gelen var mı ? .. Birde araçla ilgili bazı sorularım olacak, kullanım keyfi açısından bana göre en büyük eksiği direksiyon üzerinden radyo kanalı, usbdeyken şarkı değiştirme vs yok yada varda ben mi bulamadım ? .. Birde aracı geri vitese takarken bazen ilk seferde geçmiyor, park sensörünün sesi geliyor ama bi cırlama sesi gibi ses geliyor hareket etmiyor araç. Bunun bir çözümü var mı ?

or_by

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu arada hoş geldiniz. öncelikle üye tanıtım bölümünden kendinizi tanıtırsanız daha çok yardımcı olunacaktır.

1- rot lara baktırın işin ustası bir yerde.
2- 4 lastiğinizde aynı olsun farklı lastikler kullanmayın
3- ses açma kapama düğmesi arkasındaki tekerliği çevirin, radyo da şarkıda değişir.
4- geri vitese geçmeme sorunu genelde mevcut. biraz daha kuvvetli çekin geri vitese geçerken. yada geçmiyorsa başka bir vitese takın sonra gene geri vitese alın.

Son düzenleme:

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar,

Ben ikinci el clio4 aldım. Aldığım araç 2014 8. ay trafiğe çıkışlı. Aracı aldığımızda ekspertize soktuk herhangi bir sıkıntı cıkmadı, hatta bakan usta "araç sıfır fabrikadan cıkma gibi temiz " dedi. 22.000 kusur km di aldığımda. 1 - 2 hafta sonra sola çekmeye başladı, heralde lastik havalarıdır vs dedik bir lastiği değiştirdim hafif bombe vardı , yeni lastik çıkma olduğu için arkaya taktım. Değiştirirken sadece balans ayarı yapıldı , rotu yapamadılar yokmus neyse sonra yaptırdım düzeldi ama aradan 2 hafta gecti ve sağa cekme başladı suanda. Aracın başka bir yerinde bir sıkıntı olabilir mi ? Başına gelen var mı ? .. Birde araçla ilgili bazı sorularım olacak, kullanım keyfi açısından bana göre en büyük eksiği direksiyon üzerinden radyo kanalı, usbdeyken şarkı değiştirme vs yok yada varda ben mi bulamadım ? .. Birde aracı geri vitese takarken bazen ilk seferde geçmiyor, park sensörünün sesi geliyor ama bi cırlama sesi gibi ses geliyor hareket etmiyor araç. Bunun bir çözümü var mı ?

kumanda kolunun altında makara tarzı bir şey var oradan şarkı da değişir radyo frekansı da. geri vites normal öyle olduğun da debriyajı bırak tekrar bas geçer olmaz sa takrar aynı şeyi yap bir çok arabada böyledir. çekme içi lastikler aynı ve havaları da aynı ise rot ayarı dır

bambam11

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bir çok arabada demek yanlış. Bir cok clio da böyle

bambam11

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Vw seat spring broadway corsa kullandım. Bu problemi neredeyse hic görmedim. Clio aldığımdan beri her gun yaşıyorum.
Ustalar çözümleri olmadıkları her noktaya normal diyor zaten. "Usta" lara guvenmeyin cok da aldırış etmeyin derim

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Vw seat spring broadway corsa kullandım. Bu problemi neredeyse hic görmedim. Clio aldığımdan beri her gun yaşıyorum.
Ustalar çözümleri olmadıkları her noktaya normal diyor zaten. "Usta" lara guvenmeyin cok da aldırış etmeyin derim

bence de bu bir sorun değil bırakıp tekrar basıyorsun düzeliyor Allah başka dert vermesin

YY88

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cevaplar için teşekkürler. Geri vites olayı illaki geçiyor ikinci denemede ama bu bir sorun değil midir sizce ? yani yarın öbürgün daha büyük sıkıntılar doğurmasın başımıza ? . Rot ayarları için servise randevu alsam daha sağlıklı olur mu acaba , orada detaylı ve garanti kapsamında ilgilenirler mi bıktım acıkcası habire rot balans yaptırmaya.

bambam11

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Vites gecmemesi normalde problem ancak reno kullanıcılarının bile dert etmediği duruma alışan servisler hiç dert etmez. Megane da 1 den 2 ye geçmediği zamanlar oluyordu adamlar arada olabilir diyordu. Siz hakkınızı arayın. Zamanla servisler de bizim gibiler sayesinde duzelecektir.