Air Ride Hakkında Bilgilendirme

ali34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
air ride denilen sistemin mantıgı şeması budur
xGOL62.gif
[/URL][/IMG]
:r:f:c
set halinde tam olarak şu sekildelerdir
K6Lo7v.jpg
[/URL][/IMG]

e2VDQ2.jpg
[/URL][/IMG]

körük sistemi işte bunlardır namı değer AİR RİDee

eyrBmn.jpg
[/URL][/IMG]

==================================== BİLGİ =================================
air ride denilen sistemin sağlıklı olmadıgını biliyorum cevremde yaptıranlar var birebir sohbetimiz oldu hem 1-2 ayda bir körük bakımı gerekiyormuş buda hiç olmasa bile masraflı bi iş diyolar ee bide bu körük sistemi yani (air ride) yi monte etmek icin aracın şase lerini kesiyolar su normal yayların oldugu yayları tutan şaseleri kesiyolar buda bence araca büyük bi zarar verir kaza esnasında yada farklı durumlarda görüntü olarak cok güzel duruyo ama bence mantıklı degil araca göre fiyatları degişiyor ama 4 bin liradan başladıgını biliyorum bu fiyatı vermek yerine coil-over sistemi yapmak cok daha mantıklı haa bide arka bagaj a 4 adet su trafik setindeki tüpler boyunda hava tüpü yani kompresör koyuluyo malum 1 ton aracı kaldırmak kolaymı :D ama bide bu kopresörlerdeki havalar bitince arka tarafta oturan arkadaşlar için bi facia başlıyo o komresörlerin hava doldurması kısa bi süre alıyo ama yinee o ses insana yetiyo herkesin düşün cesi farklıdır ama bence cok gereksiz bi sistem maliyet olarakta cok fazla birde bu arada bu sistem günümüzde tırlar için tasarlanmıstır diye bilgimvar fabri cıkışlı tırlarda ve dorselerinde vardiye biliyorum bu aralar mercedes bmw rang rover gibi ünlü marka ların jeeplerine fabrikasyon olarak uygulandıgını duymuştum ama onlardaki sistem güvenlik amaclıymış aracı yere yaklaştırdıkca lastikler kamber oluyomuş ama bunun ne faydası olup olmadıgını bilmiuorum
Herhangi bir konuda yanlış birşey yazdıysam af buyurun bilgi edinmek isteyen abilerim yada bu sistemi yaptırmak isteyenler bi bakabilirler iyi forumlar

____________________________________ŞİMDİ İSE uygulana birkac arac ____________________________________
xJy04W.jpg
[/URL][/IMG]

KZP8Qg.jpg
[/URL][/IMG]

Bu son iki resim ise corludan ki air punto
wbdnM0.jpg
[/URL][/IMG]

KdA1Zr.jpg
[/URL][/IMG]

:masallah

Bi Faydam olduysa ne MUTLU bana

Baki Cali

,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bilgilendirmen için teşekkür ederiz kardeşim güzel bi konu olmus elıne sağlık :eyv

ketoral

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
3500 tl ye yapıyorlar bursada hayrettin duran haylower türkiyede en çok air yapan yerdir. Birde airmadz var istanbulda o hazır kitleri getirip takıyor fiyatlar 4500-6000 arası.. Zaten bunu yaptıranlar ya 2. Arabası var yada zevk için hava için para durumu iyi insanlar gidipte aile aracına yapılmaz.

Fethi

Fethi Beyazay,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bilgilendirme için teşekkürler :eyv

ali34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
3500 tl ye yapıyorlar bursada hayrettin duran haylower türkiyede en çok air yapan yerdir. Birde airmadz var istanbulda o hazır kitleri getirip takıyor fiyatlar 4500-6000 arası.. Zaten bunu yaptıranlar ya 2. Arabası var yada zevk için hava için para durumu iyi insanlar gidipte aile aracına yapılmaz.

sana katılıyorum abi en basit örnegi dedigin gibi bursa orda yapan cok

Uther77

Savaş ŞEN , Able Seaman,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Bilgilendirme için teşekkürler :eyv

ByTyFn

Tayfun SÖYLEMEZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok Güzel Bir Sistem Gercekten , Araça Ayri Hava Katiyor Fakat Fiyat Olarak Çok Uçuk Gercekten.. :berbat :berbat

Paylaşim İçin Tskler :eyv :eyv

ali34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
tek yok coil-over oda olmadı düz ara ısıtmak veya kesmek hehe

M3T0

Metin GÖKDELİ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
forever coilover :)

AdnanSim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bilgilendirme için teşekkürler,elinize sağlık :)
Bu sistemin yol tutuşa etkisi nedir acaba ? Normalden sert mi oluyorlar yumuşak mı ?