Airbag arıza ışığı

SinannErcan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar aracımda uzun süredir airbag arıza ışığı yanıyor, araştırdım sağ koltuğun altındaki soketin sökülüp takılması gerektiğini okudum aynısını yaptım ama bir işe yaramadım nasıl düzelttirebilirim? aracın muayne zamanı geldi acil bir şekilde yaptırmam lazım

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar aracımda uzun süredir airbag arıza ışığı yanıyor, araştırdım sağ koltuğun altındaki soketin sökülüp takılması gerektiğini okudum aynısını yaptım ama bir işe yaramadım nasıl düzelttirebilirim? aracın muayne zamanı geldi acil bir şekilde yaptırmam lazım
Sürücü koltuğu altındaki soketi de kontrol edin eğer oda değilse direksiyon airbag sargısı kopmuş olabilir

SinannErcan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam ne kadar maliyeti vardır peki bu sargının bir bilgin var mı?

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Hocam ne kadar maliyeti vardır peki bu sargının bir bilgin var mı?
İstanbul'da 1sene olmadı 200liraya yaptırdım

SinannErcan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İstanbul'da 1sene olmadı 200liraya yaptırdım
2 slotuda kontrol ettim fakat bir sonuç alamadım sanayideki bir abimden röle koymak gibi bir fikir aldım ne kadar mantıklı bilemiyorum ışığı kesiyormuş herhalde saol cevabın için

mdamat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Araç muayenesinde hafif kusurla geçer, ağır kusur değil merak etmeyin (son iki ay içinde değişmediğini düşünüyorum). Arıza lambası için; döner kondaktörden emin değilseniz ihtimallerden birisi de, şoför koltuğunun solunda emniyet kemeri fişeğinin soketini söküp güzelce temizleyip iletim sağlayacak şekilde sağlamca takarsanız arıza gidecektir. Genelde burası göz ardı ediliyor, uyanık arıza gidericileri buraya direnç atıp arıza lambası söndürüyorlar.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
2 slotuda kontrol ettim fakat bir sonuç alamadım sanayideki bir abimden röle koymak gibi bir fikir aldım ne kadar mantıklı bilemiyorum ışığı kesiyormuş herhalde saol cevabın için
Sanayi deki abi kaza anında airbag in açmayacağını da söyledi mi ?