Airbag arıza lambası

cagatay52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yasin abi adamın hasısın :)

alfa-xxx

F1 Bölüm Sorumlusu,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
döner kontaktör parçacıda 390 tl dendi ama ankara da bi çıkmacı var orijinal sıfır parça satıyo ondan 240 tl aldım.biraz elektronikden anlıyorsanız parçayı almaya gerek yok. biz direkyon simidini sökerken döner kontaktöre zarar verdiğimiz için aldık.
havayastıgını sökmek için ilk önce sinyal kolunun üzerindeki muhafazayı alttan iki vidası var açıkda görürsün onları sökerek çıkar sonra ufakbi tornavida ile o malum direksyonun altındaki delikden düz degilde yokardan asagı ittirerek bastırırsan çıkıyo hava yastığı.(havayastıgının soketlerini dikkatli sök)
işin enzor yanı direksyon simidini tuttan vida ilaçlı yani sökülmesi çok zor özel profosyonel bi aparat bulmadan sökmeyi deneme yoksa vida yalama oluyo çok zor sökülüyor. vidayı sorunsuz sökersen gerisi çok basit sag sol sinyal silecek kolları geçmeli anında çıkıyo geriye döner kontaktör kalıyo arkada bir vida ile duruyo vidayı sökünce döner kontataktör çıkıyo zaten hemen görünüyo kopan kısım kopan kısma lehim makinasını yaklastırınca üzerindeki izole eriyo bakır ortaya çıkıyo az birlehim yapıp uzerinide sıcak silikonla ince bi tabakayla kaplarsan sorun anında düzeliyor.
yok eger yeni kontaktör alırda takarsan çok dikkatli tak bizim gibi yeni malzemeyide koparma:D
döner kontaktör ensolda geliyor yada benimki öyle geldi direkyonuda ensola alıp takman gerekiyor yada senin kontaktör nasılsa kontrol edip direkyonu öna göre ayarlayıp tak . yoksa koparıp yeni malzemeyide tamir etme benim gibi:D
son uyaraı direkyon simidini sökerken vidayı çıkardıktan sonra direksyon simidini sökmeden vidanın yuvası ve simide bir çizgi atki takarken direkyon ayarını bozma.ankaradaysan telefonumu vereyim istersen herkonuda yardımcı olurum .
resim yuklemeye çalışacam bu arada.şimdiden kolay gelsin

İzmir deyim.Ben havayastığına kadar gelip takılmıştım ayrıntılı anlatımın için teşekkürler.Bakalım benim arıza nereden çıkacak.Aslında sökmeden birkez ikaz ışığını söndürmeyi denemekte iyi olurdu ancak servisten randevu al bekle belki c.tesi bunuda denerim.İstanbulda olup inanlara gitmek vardı :)

Yardımların için çook teşekkürler.Asfalttan inmeyen kapalı garajda duran itinalı kullanılan kangoomun neresine ne sıkışmış görücez :))

alfa-xxx

F1 Bölüm Sorumlusu,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Servise gittim Mais e. saolsun arkadaşlar ilgilendiler randevu almamıştım garanti dolmuştu yinede baktılar.Koltuk altındaki soketten dediler lamba sönmüş durumda.Ücret almadılar.

Hazır bilgisayara bağlamışken Yol bilgisayarını açmalarını rica ettim ancak standart donanımda yok diye cotech açmamış belki başka zaman :)

Şimdilik sorun giderildi çok iyi oldu :)