"airbag kontrol ettiriniz" uyarisi önemli!!

cihangigunel

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selam herkese,

Aracım Megane 3 Touch Dizel HB Araçta seyir halinde yada ilk çalıştırmada bir anda aşağıdaki video dada göreceğiniz Airbag kontrol ettiriniz uyarısı geliyor 1-2 dk sonra kendiliğinden kayboluyor... Her zaman olmuyor arada sırada oluyor. Fakat Niye olsun demi ? Bir kaç yerde sorunun koltuk ayarlarından falan yazıyor ama baktım sağına soluna, sorunu net çözen bir arkadaş var mı? yardımcı olmasını rica ederim.

*Burak Yılmazer

Burak Yılmazer,
Başkan
34-İstanbul
Sürücü koltuğu altında airbag soketi bulunmakta onu bi kontrol et istersen

SM-N915F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cihangigunel

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
daha önce kontrol ettim fakat bir gevşeklik falan görmedim bugün detaylı bakacam bu sokete herkes burayı işaret ediyor çünkü

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
daha önce kontrol ettim fakat bir gevşeklik falan görmedim bugün detaylı bakacam bu sokete herkes burayı işaret ediyor çünkü
Soketi çıkarıp temizleyip (balata spreyi olabilir) yeniden takın düzelmesi gerekli

cihangigunel

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar direksiyon içinde bir sargı varmış onda kopma olursa bunu yapıyor muş bir arkadaş söyledi ama megane 2 lerde öyle imiş bunda da mı bu şekilde acaba

AŞiKaR

Reşit Karataş , 2013 Fluence dCi,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar direksiyon içinde bir sargı varmış onda kopma olursa bunu yapıyor muş bir arkadaş söyledi ama megane 2 lerde öyle imiş bunda da mı bu şekilde acaba

Megane 2 lerden Sonra Bu Sorunun Olmaması İçin Biraz Daha Geliştirme Yaptılar Şuanki Araçlarda Sargıya Kolay Kolay Birşey Olmaz...

lal3455

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sorun neden kaynaklanır bılemem ama aynı uyarı bendede yandıgında servıse gıttım hemen bahsettıgınız soketı kontrol ettıler ondan degıldı sebebı dıreksıyon gobegındekı aırbag sargısında bunu zaten bılgısayar a baglayınca dırek gorunuyor nerden oldugu .bu arada servıste degısımı yapılıyor fakat ıstersenız sanayıde tamırını de yapan yerler var .benım aracda sorun dıreksıyonu hızlı bı sekılde sola cevırıp sona dayadıgım ıcın olmustu .umarım bı fıkır olur saygılar ..

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Benim aracımda da (Kangoo ) airbag sargısı degiştirdik arıza tespit cihazı zaten direksiyon airbag i arızası veriyor.150₺ ye yaptırdım

sembolist

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ayni sorun bendede var clio 2015 model airbag konrtol ettirin diye yazi cikiyor nerde yaptirabiliriz yardimci olurmusunuz

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Ayni sorun bendede var clio 2015 model airbag konrtol ettirin diye yazi cikiyor nerde yaptirabiliriz yardimci olurmusunuz
Koltuk altındaki kabloları söküp wd40 yada balata spreyi ile temizleyip geri yerine takıp deneyebilirsiniz. Bazen ön koltukları sertçe ileri geri yapınca da aynı hatayı veriyor