Airbag problemi + birkaç soru

ahmetcancil

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hava filtresini değiştirdim 25 TL'ye serviste.

Aşırı tıkanmıştı ve değiştirmeden sonra %3-5 civarı düştü yakıt.

Şuan araçta ortalama 5.5 diyor 120km sonunda (şehir içi-şehir dışı-nadiren dip gaz).

2-3 defadır 50 TL'lik alıyorum ölçmek için fakat araba 230-250 km yapıyor 50 tl ile(11.84lt alıyor-shell fuelsave 4.22TL) yol bilgsayarı 5.5 diyor. Kendi hesabıma göre yol bilgisayarı % 8-10 fazla gösteriyor.

bende megane 3 hb dci edc araca sahibim, yakıtı 5.5 görsem nasıl guzel olurdu. Karışık yakıt 6.4 ve bakıma daha 15.000 km var. Çokda fazla sıkarak gitmiyorum, en ufak düzlükte sabitleyiciyi kullanan biriyim.

agozal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sizin aracınız benimkine göre 100-150 kg daha ağır, bu nereden baksanız 0.5 litre daha fazla yaktırır.
fuelsave yakıt tüketimine gerçekten fayda sağlıyor, fakat ne kadar temiz bir yakıt onu bilemem. performans açısından da iyi değil, fakat gözle görürülür bir düşüş yaşatmıyor, sadece araçtan çıkan ses biraz artıyor.
klima kullanmadan yapılan ortalama o ve bu yaptığım ortalamada çoğunluğun çevreyolu ve sahilyolu olduğunu - bu yolları şehırdışı olarak değerlendiriğimi de belirtmek isterim.
ayrıca ben hız sabitleyicinin fazla yaktığını düşünüyorum, bunu ciddi anlamda farkettim. aracı iyi tanıyıp pedalı iyi kullanırsanız daha az yakarsınız.

OSMAN AŞCI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar heekese iyi forumlar çok merak edip bulamadığım göremediğim airbaglerin yeriyle alakalı yardımınıza ihtiyacım var megane 2 hb expression donanımlı şimdi benim gördüğüm bu arabada 4 airbag var 2 airbag nerede bulamıyorum 2 ön airbag zaten gözümün önünde arkada 2 tanede tavanda var yanlarda nerede var bulamıyorum koltuğun yanında olması gerekiyormuş ama yok airbag filan yazmıyor yani arabanın içinde sadece 4 tane airbag yazısı var

OSMAN AŞCI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar kimsemi bilmiyor şu airbag yerlerini

mehmet_ozturk05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Saniide iyi bir airbag ciye baktırmanızı tafsiye ederim .

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar heekese iyi forumlar çok merak edip bulamadığım göremediğim airbaglerin yeriyle alakalı yardımınıza ihtiyacım var megane 2 hb expression donanımlı şimdi benim gördüğüm bu arabada 4 airbag var 2 airbag nerede bulamıyorum 2 ön airbag zaten gözümün önünde arkada 2 tanede tavanda var yanlarda nerede var bulamıyorum koltuğun yanında olması gerekiyormuş ama yok airbag filan yazmıyor yani arabanın içinde sadece 4 tane airbag yazısı var
zaten 4 tane olması gerekiyor diyorsunuz ve 4 yazı bulmuşsunuz başka ne arıyosunuz anlamadım ama 4 ten fazla ise ön 2 yan tavan 4 başka varsa koltullarda vardır 6 yapar,. yanlar perde diye geçiyor ve komple açılıyormuş o yüzden perdeleri 4 tane kabul edenler de var. özetle sizin araç ta 4 tane varsa zaten siz bulmuşsunuz başka da var ise koltuklarda olması lazım

OSMAN AŞCI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim gördüğüm 4 tane demek istiyorum toplamda olması gereken 4 demiyorum olması gereken 6 airbag ama benim yazısını bulduğum 4 malesef önler 2 arkalar 2 dört başkada hiç bir yerde yazı yok 2 airbag nerede işte ben onu bulamıyorum