Airbag problemi!

burakofly

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar yaklaşık 20 gün öncesinde aracımı almadan önce Renault serviste ekspertize soktum servisten bana airbag kontaktörü değişek 220 tl dediler bende aracı aldım.. ertesi gün servise gittim ve aynı servis bana 1500 tl fiyat çıkardı ve airbagin de değişmesi gerektiğini söyledi. Servisteki elemanlardan biri abi 1500 tl verme ben lehimledim ışık söndü problem çıkmaz dedi (gizlice) ve servise 30 tl ödeme yaptım.

şimdi 20 gün ve 3000km geçti ışık tekrar yanmaya başladı.

bu konuda bana ne gibi tecrübeler aktarırsınız. sanayide bir elektrikçiye gitsem tekrar lehim yapıp işiği söndürebilir mi?

kayhan07

Kayhan KORKMAZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sorun sadece elektrik tesisatında mı onu bilmek gerekir. Airbag önemli bir unsur. Kontrol ettirmen de fayda var.

batu_rxt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sizin arçatada ölemi bilmiorum ama rxt kasalarda kolyuğun altında airbag kabloları var oynayınca kablolarla sönüyor sizin aracınızdada ynısımıdır bilmiorum sağlam tanıdığınız varsa oraya gösterin derim ben

burakofly

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
airbag problemi daha önce yaşanmş ve airbagle oynanmış hatta çıkma veya yan sanayi airbag takılmış araca lehimler onun için

batu_rxt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
en temizi tanıdğınız oto beyin tamiri yapan elektirkçi bulmanız izmirde olsanınz 1 saate işinizi halletirim ama servis 1500 tl istiosa dışarda 150 tlye hallolur o iş

ÖzgürYaşam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sizdede direksiyon arkası kondaktörü varsa o lehimleniyor lehimlendikten sonra tam tur yapmanızı tavsiye etmem ( ben zamanında sıfır aldım ve tam tur pek yapmam ) birdaha kopabilir diye ..

bilalrx

Bilgi Girilmemiş
airbag, genelde koltuk emnıyet kemeri tesisatıyla birlikte şebeke yapılıp tetıklenıyor, buralarda soket bağlantılar var, temassızlık varsa ışık yakar, aırbag değiştiyse ve önşase sensörler veya tesısat kontrol edilmediyse, yine ışık yakar ve açmayabilir... ıyıbır aırbag ustaya tesısat kontrolü ve tamiri yaptırın... ışık yanıkken veya tesısat sorunluysa aırbag iptal kalır... :(

burakofly

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Airbag ipatli yapılsa tüm airbagler mi iptal olur yoksa sadece sürücü airbagler mi? nasıl yapılıyor bu iptal?

*UfukASLAN

Ufuk ASLAN, T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dostum sen mı değerlisin ,paran mı değerli .