Airbag Sargısı Hakkında

orhang

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar. Bugün direksiyon plastiğinin ordan tıkırtı geliyordu. Plastiği söktüm ve boşta bir soket vardı. Üzeri bantlı ve soketin ağızına direnç takılmıştı. Direnci çıkartıp soketin yerine baktım ve Airbag sargısına takıldığını gördüm. Soketi yerine taktım kontağı açtım ve Airbag lambası yanıyordu. Soketi çıkarıp tekrar direnci yerine taktım söndü. Airbag ı çıkardım yerinden. Airbag soketi takılı ve airbagda sorun yok. Aklıma Airbag sargısında sıkıntı olabileceği geldi. Sizce sıkıntı nedir? Airbag sargısındaysa sorun yenisini uygun fiyata nerden alabilirim. Almışken hız Sabitleyicili olanı alayım diyorum çok fiyat fark eder mi?

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin
O direnci sargıdan kaynaklanan airbag ışığı sönsün diye takıyor elektrikçiler.Tamamen ucuza kaçmak için.Yenisi 300-500 arası değişiyor.Elektrikçilerde o kablo var 100 liraya falan değiştiriyorlar. Sizinkinde muhtemelen 5 pinli kablo vardır , sabitleyici hazırlığı yapacaksanız 7 pinli kablo takılması lazım.Ancak airbaginde değişmesi lazım, sabitleyici düğmelerini takabilmek için.

orhang

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam hız Sabitleyici hazırlığı olsun istiyorum. Tamir ettireceğim kısa sürede o zaman yedi pinli kablo kullandırıp Cruise control soketinide koydururum. Peki bunu yapabilecek önerebileceğiniz usta varmı İstanbul içi.

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin
Hocam hız Sabitleyici hazırlığı olsun istiyorum. Tamir ettireceğim kısa sürede o zaman yedi pinli kablo kullandırıp Cruise control soketinide koydururum. Peki bunu yapabilecek önerebileceğiniz usta varmı İstanbul içi.

Ben Mersindeyim o yüzden usta bilemiyorum.Ancak elektrikçilerin çoğu özellikle megane 2 de bu sorun olduğu için profesörü oldular artık.

orhang

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sağolun hocam icabına bakmak lazım bu sorunun.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Takipdeyim 🚓🚓🚓

34VR1415

osscan

Özcan ÖGÜL,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kartalda airbag sargi isi ile ugrasan bir elektrikci taniyorum. Adamlar isini iyi yapiyor belki sorununuzu giderebilirler..

Esentepe mh. Toros cd. Karadag sk. No 6

Ramazan usta.

orhang

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kartalda airbag sargi isi ile ugrasan bir elektrikci taniyorum. Adamlar isini iyi yapiyor belki sorununuzu giderebilirler..

Esentepe mh. Toros cd. Karadag sk. No 6

Ramazan usta.
teşekkür ederim hocam. bi görünmekte fayda var. ortalama fiyatlarına baktım 80-120 tl arasında onarımı gerçekleiyor. kablosu sadece 25tl. Aslında uğraşsam kendimde yaparım ama uğraşmaktan çekiniyorum.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Sen yaparsın olmaz ise zaten bozuk o zaman da yaptırırsın @orhangulasti

34VR1415

orhang

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sen yaparsın olmaz ise zaten bozuk o zaman da yaptırırsın @orhangulasti

34VR1415
mantıklı aslında hocam. bi denemeyi düşünüyorum.