Airbag Sargısı Hk.

burak1992

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar,

2017 Megane 4 Hb aracımın airbag sargısından yaklaşık 1,5 yıldır sürtünme sesi geliyordu. Aracın sıcaklığına bağlı olarak da artıp azalıyordu ve rahatsız edici değildi. Bu yüzden direksiyon sökülmesin diye yaptırmamıştım.

Son 1 aydır bu sürtünme sesi arttı maalesef. Bazen radyo açık olsa bile bu sesi duyabiliyorum. Ankara'da bu problemi çözebilecek, bildiğiniz iyi bir usta var mı?

İyi günler dilerim.

Son düzenleme:

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Geçmiş olsun.
Elinizden gelirse videodaki gibi airbag sargısının içine bakabilirsiniz sürtme problemi için. Eğer değişim gerekirse de bende Talisman'dan çıkma var.

burak1992

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkür ederim. Çok açıklayıcı bir video olmuş ama muhtemelen ben sargıyı çıkaramam :)

Bu problemin kalıcı olarak çözümü sargı değişimi ile mümkünmüş.

Elinizdeki sargı sanıyorum benim 2017 model Megane Hb aracıma uyumlu, internette parça numaralı aynı görünüyor. Ben Haziran'ın ilk haftası aracımı bakıma götüreceğim. Usta ben değiştireyim derse sizden satın alabilirim.

Tekrardan teşekkür ediyorum, iyi günler dilerim.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Teşekkür ederim. Çok açıklayıcı bir video olmuş ama muhtemelen ben sargıyı çıkaramam :)

Bu problemin kalıcı olarak çözümü sargı değişimi ile mümkünmüş.

Elinizdeki sargı sanıyorum benim 2017 model Megane Hb aracıma uyumlu, internette parça numaralı aynı görünüyor. Ben Haziran'ın ilk haftası aracımı bakıma götüreceğim. Usta ben değiştireyim derse sizden satın alabilirim.

Tekrardan teşekkür ediyorum, iyi günler dilerim.

Rica ederim.
Bana özelden dönüş yaparsanız oradan detayları yazabiliriz.
Özel mesaj kutusu dolmuş.Boşaltıyorum.

burak1992

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün aracımı ustaya götürüp sesi dinlettim. Direksiyonu söküp bakalım dedi. Direksiyonu milden çıkarınca mile sıkışmış bir naylon parça ortaya çıktı :) Naylonu aldıktan sonra ses de kesildi.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Sevindim.
Araya sıkışmış olmalı.
[emoji106]

SM-G975F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi