Akışkan Ses Problemi

Taner.r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamlar.

Arkadaşlar aracımda bir ses tespit ettim.

90km cc ile gece yoldaydım. Teyip kapalı tüm camlar kapalı ve düzgün bir yolda araç içi oldukça sessizdi.

Yoldaki eğim arttıkça haliyle 90km yi korumak için araç gaza yüklendi. Tam bu anda bir boru içerisinde akışkan sesi duydum. Hiç zorlanmadan duyulabilecek bir ses.

Bu ses tüm megane 4 dci araçlarda var mıdır acaba? Aracı servise vermeden önce bilgi edinmek istedim.

Taner.r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yok mu fikri olan?

Taner.r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Son çağrı :D

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Sesi dinlemek lazım belki araç içinde bir yere su doldu araç eğim kazanınca suyun akış sesi duyuldu [emoji848] diye düşünüyorum kapı içleri olabilir

mstctp

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arabada yere düşmüş veya arka koltuk ceplerinde falan su şişesi bile olabilir.

Taner.r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sesi dinlemek lazım belki araç içinde bir yere su doldu araç eğim kazanınca suyun akış sesi duyuldu [emoji848] diye düşünüyorum kapı içleri olabilir

Yok yok öyle değil. Eğim 2km ise 2km bu ses sürekli geliyor. O nedenle bir hortumun içerisinden olduğunu düşünüyorum.

Turboda aklıma geldi ama turbo sesi değil. sıvı sesi.

ahmetyılmaz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende de vardı o ses. Yağmur yağdıktan sonra aracın alt korumasının içine bir şekilde su toplanıyor. Hızlanınca su geriye doğru, frene basınca da öne doğru şırıl şırıl akıyor. Şelale gibi. Fakat aracın altındaki korumanın küçük bir deliğinden su her akışta biraz biraz boşaldığı için kısa süre sonra bu ses kesiliyor. Su bitiyor çünkü.

Taner.r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende de vardı o ses. Yağmur yağdıktan sonra aracın alt korumasının içine bir şekilde su toplanıyor. Hızlanınca su geriye doğru, frene basınca da öne doğru şırıl şırıl akıyor. Şelale gibi. Fakat aracın altındaki korumanın küçük bir deliğinden su her akışta biraz biraz boşaldığı için kısa süre sonra bu ses kesiliyor. Su bitiyor çünkü.

Aslında bu sesi ben yaz ortasında tespit etmiştim. Sonra yollarda hep müzik dinlediğim için unuttum gitti. Yani hep kuru zeminde 38 derece sıcaklıklarda kullanırken tespit ettiğim bir ses.

3km hafif eğimli yol tırmandım. 3km boyunca bu ses geldi. Sonra düze çıkınca ses kesildi ve 90km ile sessiz şekilde devam ettim yolu.

Frende hiç deneme yapmadım. Onuda bir denerim bu akşam.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Sesin motor bölümünden geldiğine eminsiniz değil mi ?