Aks Körüğü ( yardım lütfen !! )

shootdown

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Arkadaşlar, bizim Solenza'nın ön sol aks dış körüğü yırtılmış, değişmesi gerekiyor. Daha önce sağdaki yırtıktı ve son bakımda değişmişti. Fakat şimdi soldakini değiştirmek için şanzıman yağı boşalacakmış, işçilik çokmuş vs. şeyler söylüyorlar ve 25 liralık aks körüğü değişimi için 200 liranın üstünde para istiyor servis. Gerçekten bu sol ön aks dış körüğü değişimi bu kadar zor ve detaylı bir iş mi? Şanzıman yağı niçin boşaltılıyor? Daha önce kullandığım araçlarda hiç böyle birşey duymadım. Bu nedenle bu markadan soğumaya başladık artık, parçalar ve işçilik pahalı. Bilgisi olan arkadaşlar lütfen acilen yardımcı olsun. Birkaç güne yaptırmamız gerekecek.

ÖzgürYaşam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bilgisi olan arkadaşlar size yardımcı olacaktır,konu teknik destek bölümüne taşınmıştır.

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Valla benim 1 senedir yırtık geçen usta sen al körükleri gel 40 tl'ye takayım dedi?????Ayrıca ne şanzımanı ne yağı?Solenzalarda sistem farklıdır sanıyorum ama ben bir bağ kuramadım aksla şanzıman arasında?

ApSUVai

B A Ş K A N,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim aracımda henüz değişmedi ama arkadaşımın mazdasında iki aks körükleriyle beraber değiştirildi 50 lira işçilik verdik.

TAYF

Tayfun DİLMEN, T.C. Vatandaşı
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sanzıman motorun solunda galıba o yuzdende aksın bır ucu sanzımana gırıyor aks sokulduğu zaman sanzımandakı yağda akıyor ama ne kadar akar bılmıyorum tamamının aktığını dusunursek ortalama 1.5 lıtre yağ alır bununda pıyasa fıyatı yaklasık olarak 60 70 tl koruk fıyatı 25 tl ıscılıkte 50 tl olsa toplamda 150 ye yakın bı masrafınız olur

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Tamamda boşalan şanzıman yağı bir kapta toplanır enkötü ve tekrar konulamazmı?Ayrıca aks nasıl şanzımanla buluşur ne garip bir uygulama?

ÖzgürYaşam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende körükte değişmiyor komple aks değişiyor ülkemizde ,oyüzden körüğü yurt dışından getirip işçilikle hallettim doğrudur şansımanla birleştiğinden yağıda almak zorunda kalıyorsun ve tahmini bunun maliyeti 150-200 tl tutar ama aracınız garanti kapsamındaysa garantiden halletmeleri lazım.

ApSUVai

Bilgi Girilmemiş
Yanlıs anlamayın ama alıyorsunuz dacia romanya arabası dogal olarak parcalar yurtdısından gelıyor ve pahalı oluyor dacıanın parcaları pahalıdır oyuzden...Bende 1 sene gezmıstım yırtık korukle sacma geldı banada ama olabılırde bısı denemez yetkılı servıse gıdın bı

@cotech

Cihangir BAŞEL,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
vıtes kutusunun yağı bır kaba alınabılır ama hıç bır servıs yapmaz.( boşaltma esnasında toz ,çamur vs karışabılır yağın içine)sol körük değişiminde yağ değişimi renault a veya dacıa ya has bır uygulamada değil. eğer servıs fıyatı yüksek ıse dışarda yaptırın..

shootdown

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende körükte değişmiyor komple aks değişiyor ülkemizde ,oyüzden körüğü yurt dışından getirip işçilikle hallettim doğrudur şansımanla birleştiğinden yağıda almak zorunda kalıyorsun ve tahmini bunun maliyeti 150-200 tl tutar ama aracınız garanti kapsamındaysa garantiden halletmeleri lazım.

Yardımcı olmaya çalışan tüm arkadaşlara öncelikle teşekkür ederim. RenaultFanClub, haklısınız tam da bu geldi başımıza. Antalya Zamanlar da. Bu servisi şiddetle tavsiye etmiyorum kimseye:mad: Bakın ne masal anlatıyorlar: ellerinde sol dış körük var ama iç körük yokmuş, değişirken zaten aks söküldüğü için iç körük de bozuluyormuş, onu takmak zormuş da adamlar 400 liraya yeni aks satmaya kalkıyorlar. yuuuuuuuh be:pislik Şimdi Antalya'da nereye gidelim diye servis araştırıyoruz, özel ya da yetkili tavsiyelerinizi beklerim Dostlar. Birde özel servise gidersek parçayı nereden temin edebiliriz? Servis dışarıya parça satışı yapmıyor gibi birşey anladım?

Son düzenleme: