Aks Körüğü ( yardım lütfen !! )

ÖzgürYaşam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Reaction score
0
Dışardan renault parçası satan yerlerden alacaksınız ve özel servise yaptıracaksınız yetkililerde prosedür aynıdır aksı değiştiniz diyelim ertesi gün yırtıldı bir taşın çarpması sonucu ve garantiden tekrar değşeceklermiş,ama ordaki zaman kaybı ne olacak hergün eğilip aks körüğünemi bakacağım ( o kadar para verdim garanti süresi bitmeden kontrol edeyim diye )bence siz gidin özel servise onlar hallederler zaten benimkinde körük set olarak satılıyordu iç-dış o yüzzden hepsini değişiyorlar.

Solenza

Ersin ŞENTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Reaction score
71
Yardımcı olmaya çalışan tüm arkadaşlara öncelikle teşekkür ederim. RenaultFanClub, haklısınız tam da bu geldi başımıza. Antalya Zamanlar da. Bu servisi şiddetle tavsiye etmiyorum kimseye:mad: Bakın ne masal anlatıyorlar: ellerinde sol dış körük var ama iç körük yokmuş, değişirken zaten aks söküldüğü için iç körük de bozuluyormuş, onu takmak zormuş da adamlar 400 liraya yeni aks satmaya kalkıyorlar. yuuuuuuuh be:pislik Şimdi Antalya'da nereye gidelim diye servis araştırıyoruz, özel ya da yetkili tavsiyelerinizi beklerim Dostlar. Birde özel servise gidersek parçayı nereden temin edebiliriz? Servis dışarıya parça satışı yapmıyor gibi birşey anladım?

Arkadaşlar aynı sorunu yaşayan ve çözen biri olarak; körük yedek parça sisteminde gözükmüyor, doğrudur. Yeni aks almaya gerek yok. Ama sorun değil. En yakın logan parçası satan yere gidin. Bu körük üretilmiyor denilen körük loganınki ile aynı. Sadece alırken referans numaralarını karşılaştırın
Sana hafta sonu referans numaralarını gönderebilirim. Kolay gelsin.

Solenza

Ersin ŞENTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Reaction score
71
Arkadaşlar aynı sorunu yaşayan ve çözen biri olarak; körük yedek parça sisteminde gözükmüyor, doğrudur. Yeni aks almaya gerek yok. Ama sorun değil. En yakın logan parçası satan yere gidin. Bu körük üretilmiyor denilen körük loganınki ile aynı. Sadece alırken referans numaralarını karşılaştırın
Sana hafta sonu referans numaralarını gönderebilirim. Kolay gelsin.

Arkadaşlar, körük değişimi ilk önce aks komple sökülüyor. Sol taraftaki iç körük kısmında yağ olması sebebiyle şanzıman yağı solenzada boşalıyor. Söz konusu yağ duruma göre tekrar kullanılabilir. Sorun değil. Ancak tekrar yerine takılan iç körük takıldıktan sonra yağ kaçırmaya başlıyor. Bu durum zamanla yağ kaybının takviye edilmemesi neticesinde, kuru çalışmaya bağlı olarak sistemde yıpranmalara neden oluyor. Bu nedenle körüklerin ikisinin değişimi daha sonra ortaya çıkabilecek yağ sorunundan dolayı tekrar tamir ücretini ortadan kaldırıyor. Herhangi bir renault tamircisi ustaya giderek sorunu çözebilirsin. Baştan ben de senin gibi düşünüyorum. Sadece dış körüğü değiştirdim. Aksı toplayıp yerine taktığımda ise, iç körük yağ kaçırmaya başladı. Sonra tekrar aksı indirmek zorunda kaldım. Parçayı almaya gittim servis yok dedi. Ancak logan ile aynı olduğunu referans numaralarına bakarak fark ettik. Taktık aynı referanslı parçayı, hiç bir sorun yok. Tıkır tıkrr çalışıyor. Körük zaten dediğim gibi logan ile aynı.