Akşam akşam iş açtım başıma :D

umut54

Umut Şahin,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aksam arabayı garajdan cıkarırken sokaktan hızla gelen motor arka tamponun sol tarafından bana carptı ama tamponda cızık var ve motorun on panelı ısmının ne oldugunu bılmıyorum hafıf catlarmıs gıbı oldu ardından o panıkle ben adama ehlıyetımın olmadıgını felan söyledım sazan gıbı adam sıparısının oldugunu bırakıp gelecegını soyledı bende o arada arabayı apartmanın arka tarafına saklayıp arazı oldum adam yarım saat sonra apartmanın onunde dıkılmıs benı arıyor babamla beraber asagıya ındık konuştuk motor benım olsa onemlı degıl patronun dedı yarın arayacagını soyledı parca fıyatı hakkında sızce ben ne yapmalıyın yardımcı olur abilerim ablalarım :(

Aykut Karabulut

,
Başkan
35-İzmir
Benim yardımcı olabilmem için ehliyetinin olması gerekiyordu....:soryyy

vahapaydın

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Baban adama motorun sahibiyle görüşmek istediğini söylesin. Araç babanın, motor başka bir adamın. Gelsinler bir araya oturup konuşsunlar. Sipariş yetiştirmesi gerekiyor olsa bile arkadan çarpan her zaman (tabi sürücüler ehliyetli olmak koşuluyla) suçludur. Bir de şöyle bir şey var ki; söz konusu motosiklet sürücüsünün de ehliyetsiz olmama durumu var.

umut54

Umut Şahin,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Baban adama motorun sahibiyle görüşmek istediğini söylesin. Araç babanın, motor başka bir adamın. Gelsinler bir araya oturup konuşsunlar. Sipariş yetiştirmesi gerekiyor olsa bile arkadan çarpan her zaman (tabi sürücüler ehliyetli olmak koşuluyla) suçludur. Bir de şöyle bir şey var ki; söz konusu motosiklet sürücüsünün de ehliyetsiz olmama durumu var.

Ehliyeti var galiba abi

Aykut Karabulut

,
Başkan
35-İzmir
Allah seni korumuş gene de ya bu kazada motordaki adam hastanelik yada ölümle sonuçlanacak bir durumda olsaydı, suçun kesten adam yaralamak yada öldürmek olur ve bundan ceza yerdin, senin o suç aletini kullanma yetkin yok, ruhsatsız silah kullanmak gibi bir şey bu, adamda uyanık ise şimdi sizden para koparmanın yollarını arayabilir de, ehliyetsiz olduğunu öğrendi ya, diyeceksin ki arabayı benim kullandığımı nereden bilecek heryerimiz artık biri bizi gözetliyor evi gibi bir kamera çıkar sizin oralardan da... Sen sen ol ehliyetsiz arabaya binme olur mu?

vahapaydın

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kafasında kask var mıydı? Şimdi B sınıfı ehliyeti olan da çok motosiklet sürücüsü var... Şöyle anlatayım sana; kaskı, koruyucu kıyafeti vs... yoksa sürücünün ehliyetine ne olursa olsun el konulur, kurallar bunu gerektirir. Babanın muhatabı bu durumda sürücü değil motorun sahibi olduğu iddia edilen şahıstır. Baban alacak adamı karşısına durumu tatlı dille anlatacak. Orta yol bulunacak. Adamların kıllık yaratması durumunda motosiklet sürücülerinin belgelerinin olup olmadığını, belge ibrazı durumunda da sürücü kıyafetlerinin motosiklet kullanmaya uygun olup olmadığını sorgulayın. 1. sınıf kask, koruyucu mont, dizlik ve bilimum ekipmanları her sürücüye yetecek kadar ibraz etmeleri gerekir. Edilmemesi durumunda işverene SGK'ya şikayette bulunacağınızı söyleyecek kadar çirkefleşebilirin ki iş kazaları konusunda ciddi ciddi tedbir almak zorunda bırakıyorlar işverenleri :D Ancak yasalar karşısında senin de suçlu olduğun gerçeğini değiştirmez bu. Bilmem anlatabildim mi...

Yalnız öyle bir yazı yazmışım ki; suçluyu aklamaya çalışmışım resmen...

Kardeşim; babana en derin saygı ve sevgilerimi ilet. Aklıselim bir şekilde motorun sahibi kim ise onunla konuşsun. Orta yol bulunur. Yukarıda da bir abimizin belirttiği gibi; üzerine düşeni sen yap.

Son düzenleme:

c_cihan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok geçmiş olsun kardeşim, motoru kullanan kişinin ehliyeti olduğunu sanmıyorum, yani B sınıfıdır tahminimce. Zaten motor kendisinin değilse hiç tahmin etmiyorum. Sen suçluysan onlar da suçlu...

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
​Keşke ehliyetim yok demeseydin.

burakdemirel

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ehliyet yok demeseydin keşke kardeşim benim ya geçmiş olsun