tatang54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün garajıma aracıma folyo kaplamaya gittim biraz karanlık olduğundan farları yaktım camı açtım içerideki tavan lambalarıda yanıyordu.yaklaşık olarak 45 50 dakika açık kaldıktan sonra camları kapatıcaktım ancak kapatamadım farları söndüremedim araba çalışmıyordu 5 10 dakika sonra farlar yanıp yanıp sönmeye başladı kısılmaya çoğalmaya başladı derken renault servisi aradım akünün bittiğini aracın kendisini kilitlediğini söylediler peki madem öyle araç nede farlarını vs söndürmüyor biteceğine yakın hadi camı kapatmıyor anladıkta farları söndürmesi gerekmezmi uyarması gerekmezmi? herneyse takviye yapmamız gerektiğini söylediler ve takviye yaptık.15 dakika sonra araç çalıştı nihayet.ancak araca takviye yapmadan önce aküde kısık yeşil ışık yanıyordu takviyeden sonra ne ışık var ne birşey onuda anlamadım.daha sonrasında bir süre çalışır halde beklettim far cam herşeyi kapadım ve geldim hevesim kursağımda kaldı.kendi hatamda olsa yinede 1 yaşında 10bin km aracın aküsü nasıl biter 3 güne yakın dayanması gerekmezmi?soru, sorun ve tecrübelerimi sizlerle paylaşıyorum..

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Başılığı okuyunca bende şaşırdım . Geçmiş olsun .
Şimdi her kaputu açtığınızda gözünüz o akünün lambasına gidecektir .

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Far ve tavan lambaları açık şekilde 3 gün akünün dayanacağını size kim söyledi merak ettim,akünün bitmesi gayet normal...

tatang54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Far ve tavan lambaları açık şekilde 3 gün akünün dayanacağını size kim söyledi merak ettim,akünün bitmesi gayet normal...

farları açık insignia aracı ve başka araçlar gözlerimle gördüm günlerce kaldı neyse çok şükür atlattık zatende çok kısa sürede bitti gibime geldi benim sadece

burakdemirel

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben bir ara deneme yaptım 3 gün araçta müzik dinledim. Kapıları açıp kapadım arada. her gün 2 saat ama bazen aracın farlarını yaktım aküye baktığımda ışık yanmıyodu çalıştırdım ışık yandı sonra öle kullanmaya devam ettik aynı aküyü şuanda 5 sene oldu hayla aynı akü hayla aynı şekilde kullanıyorum :)