elpida

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Biraz yol yaparsan akün dolar kardeşim...

Usta'nın dediği gibi yaptım, bugün altıncı gün. İlk gün iki saat kadar çalışmıştı araba, diğer günler günlük toplam yarım saat kadar çalıştı ve akü şarj gösterge gözü ilk iki gün yanmıyorken dün baktığımda yeşil yanıyordu. Yani toplam 5 günde şarj oldu tekrar. Yine de mayıs ayında bakıma götürdüğümde aküyü ölçtürürüm.

yaşar34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
servisin bu işlem için ücret alması çok büyük ayıp.bu şekildemi müşteri kazanıyorlar.

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
servisin bu işlem için ücret alması çok büyük ayıp.bu şekildemi müşteri kazanıyorlar.

​hangi işlem için ?

elpida

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
​hangi işlem için ?

Sanırım yol yardımın akü takviyesi işleminden bahsetmiş arkadaş. Bana da çok saçma geldi. Sonuçta sadece bir akü takviyesi yapacaklar. En azından bu tür ufak yol yardımlarında malzeme hariç ücret almasalar çok iyi olurdu. Sonuçta aynı işi kasko yapıyor ve hasarsızlık bozulmuyorsa Renault Yardım'da yapabilirdi. Yıllık bir limit koyabilirler, örneğin ilk 3 müdahaleden işçilik ve ulaşım masrafı alınmaz diye.

elpida

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar, takip edenler için sonucu yazmak istedim. Cumartesi günü servise gittim, aküyü ölçtüler ve hiç bir sıkıntı bulunmadı. Özetle Usta'nın dediği gibi oluyormuş :)

EndSpeed

Erdem,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende Öğrenmiş Oldum. Güzel Bir konu olmuş. .Konunuza Google Aramalarında Üst Seviyelere Çıkalması İçin Tags(Etiket Ekledim) Faydalı Bir Konu Olduğundan Arama Motoruna bu konu türlerini yazarken ulaşılması sağlanmış olacak. Katkınızdan Dolayı Teşekkürler.

ertangun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben de tecrübemi paylaşayım. Çünkü sorduğum servis, internet vs. herkes farklı bilgi verdi. Fluence dizel aracımda farları açık unutmuştum. Akü bitmiş. Acil işim olduğundan hemen sokaktan geçen bir araçla takviye yaptım. Çalıştırdım. Kozyatağı Sabiha Gökçen otopark 28 dk sürdü. Bu sürede farları kapattım, radyo vs kullanmadım. Daha iyi şarj olması için. 4.5 gün otoparkta durdu. Hava soğuktu tahmini 7-10 dereceydi. Sonra geldiğimde kesin marş basmayacak dedim. İlk seferde çalıştı rahatladım. 2 yaşında 40bindeydi. Akünün markası durumu çok değişken var ama bilginiz olsun. Aracın çalışmadığı durumda da bazı durumlarda Araçta far oto silecek radyo ekran her şeyi kapatıp. Biraz bekleyin 5-10 dk bir daha direk marşa basın çalışma şansı artar.