Akü değişti arıza lambası yandı

tasdas59

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
onun sorununu küçük bi hortumu değitirerek aşmıştım araç ordan havayı fazla aldığından dolayı benzini yakamıyor ve arıza lambası yakıo aynı zamanda araba boğuluop bu yüzdende arabanın gidişinden kasıo ve pat pat die bı ses gelio egzozdan

tasdas59

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
değişen hortumun yerini ve fotosunu en kısa zamanda foruma yuklucem

eroll06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracım ide arkadaşlar. benim egzos da aynı yapıyor. fotosunu ve ne olduğunu söylersen çok sevinirim kardeşim bende ona göre çözüm bulayım

eroll06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
resim olmasada ne kablosu olduğunu yazarsanız bulmaya çalışırım sanayiden

BunyaminKapicioglu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
onun sorununu küçük bi hortumu değitirerek aşmıştım araç ordan havayı fazla aldığından dolayı benzini yakamıyor ve arıza lambası yakıo aynı zamanda araba boğuluop bu yüzdende arabanın gidişinden kasıo ve pat pat die bı ses gelio egzozdan

Egzosun pat pat etmesi yüksek devirde aniden gaz kesmeyle ilgili değil mi? Şimdi bunu okuyunca kafam karıştı. Benim araba benzinde tek marşta kapıyordu. Akü değiştirdim çalışması için biraz marş basmak gerekiyor artık. Ve ilk akü değiştirdiğimde araç LPG'de rolantide stop ediyordu. Sanayiye gidip gaz ayarı yaptırınca düzeldi. Ancak aküyle bu problem arasında bağlantı kuramadım. Rolantide devir dalgalanması var(bu boğaz kelebeği veya LPG tesisatıyla ilgili) Fakat araba LPG'de çok yüklenince kendini benzine atıyor. Aynı zamanda örneğin 4000 devirde giderken ayağımı gazdan çektiğimde egzos pat pat pat ediyor. Bu normal bişey değil mi? Bujilerde sorun olabilir mi? NOT:Araçta susturucudan sonra abartı egzos var

tasdas59

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bujilerde olabilir bobinlerde olabilir sorun akiş metrenin sensöründen gelen hortumları kontrol ettir derim bi

cantekin67

Cantekin YAVUZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracın İDE imiş. Arkadaşın ki K4M ise yanılırsın. Tamamen farklı bir olaya sahip senin motor. Bu hortumla olacak mesele falan değil.
Aracını bilgisayara bağlat, aralıklı hata veren neymiş bir baksınlar clipte. Eğer çıkmıyorsa enjeksiyon beyninden enjektörlere kadar olan tesisatı kontrol etsinler.
Enjeksiyon beyni (silikonlu olan) soketlerini gözden geçirin, + elektrik bazen kesebiliyor bu tür durumlarda. Sirius beyninin de kafası karışmış olabilir. Maalesef bizim İDE'ler böyle sıkıntılı.

Dediklerimi iyi bir elektronik ustasına baktır (aynı zamanda renault can clip i olan), ondan sonra konuşalım.

eroll06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
öyle bir ustayıda burda ben bulmam ankaraya geldiğimde ancak baktırabilirim. burdaki sanayi oldukça küçük. sinop' un küçük bir ilçesi şimdi adama can clip desem anlamaz.:D

cantekin67

Cantekin YAVUZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Biz geliriz :)