Akü ışığı (şarj olmuyor uyarısı) .........................yardım

cagdeg

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar hareket halindeyken göstergede akü ışıgı ile stop ısıgı yanıyor ve akü sarj olmuyor uyarısı alıyorum...servise gösterdim akü ısık yanık halde baktı sarj oluyor sorun yok.bilgisayara bağladık ısık yanık bicimde ecu yani beyin akümülatörü görmüyor uyarısı veriyor sorun nedir acaba...servis ya diyotlardan ya ara baglantıda sorun vardır ya da ecu da sorun var dedi sorunu bulmak için 150 lira istedi yapılması haric

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Şarz dinamosunun konjektörü yeterli akım göndermiyor olabilir...
Sorunu bulmak için neden para istiyorlar anlayamadım,işi yapınca zaten para alacaklar,hangi servismiş bu ?

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ustanın dediği gibi sorunu bulur parayı ister saçmalamasın ? yetkili servis dimi bu yapan ?

cagdeg

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
evet kardeş yetkili servis böyle diyor

logan39

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bazı servisler işlerini gerçekten düzgün yapmıyorlar benimde başıma geldi bu tip olaylar klima basınç müşürüne 530 tl fiyat çektiler 2012 yılında işçilik falan filan 700 tl fiyat çıkarttılar yaptırtmadım arızayı tespit ettiler diye 100 tl para istediler verdim verdim ama hemen maisi arayarak şikayette bulundum ve bir daha oservise kesinlikle girmeyeceğimi herkesede anlatacağımı söyledim benim gibi aynı mağduriyeti yaşayanlardaki olmuşki ekibin hepsi temizlendi yeni gelen ekip renaulta yakışır bir şekilde hizmet veriyor size tavsiyem maisi arayın ve durumu anlatın size yardımcı olacaklardır en azından sorunu bulmanıza yardımcı olacaklardır aracın yazılımını tekrardan yükletmenizi ve arıza kayıtlarını sildirmenizide öneririm yazılım atılınca muhtemelen sorun çözülecektir diye düşünüyorum

Mısırlı Yavuz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Arkadaşlar. Megane II 2008 dci Aracımda 3 gündür '' AKÜ ŞARJ OLMUYOR'' uyarısı alıyorum. Forumda ve Nette birçok arkadaş bu durumdan bahsetmiş ve Aynı Arızayı yaşayanlar var. Oto Elektrikçisine gittim.Akü Voltajı 14.5. Usta Şarjı güzel dedi. Dinamo ve Kayışdada sorun yok. Bilgisayara bağladık aracı arıza kodu falan vs. yok. Sıkıntı ne olabilir arkadaşlar? Sabahları Marş Basmada sorun yok. Beyine giden kablo falan demiş birkaç arkadaş burda??? Aynı arızayı yaşayanlar bu sorunu nasıl halletti? Lütfen acilen yardım bekliyorum.

cagdeg

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hala halledemedim bendeki sorun araçla 10 km yakın gidince akü şarj olmuor diyor ve akü ışıgı ve anahtar ıısıgı yanıyor 1 senedir çözüm bulamadım 1 senedir bunula ilgili bi sorun cıkarmadı nasıl iş bilmiyorum :)

Mısırlı Yavuz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dinamo Konjektör falan değiştirdinizmi Hocam? Yada Yetkili Servise falan götürdünüzmü? Nasıl halledecez bu sıkıntıyı?