recep-4108

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
slm konu baya eski geçen benim başımada geldi gerçi ben tyeple çok ugraştım aracımın kapıları açıktı kapı ışıgı yanıyordu navigasyonlu tyep bazı çalışmayanyerleri varbende komplesöküm gerçi yapamıdım rızayı akü düşük uyarısı yandı ekrand 2010 prilivage tyep çalışması için kartı sök tak yaptım

murat r9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selam arkadas bir gun once ayni sorun bendede oldu asil olay su teyp ekraninda aku dusuk yaziyorsa ve telefon o an bagliysa telefonun sarji bitiyordur fakat yol bilgisayarinda ayni alarm varsa akunun gucu belli seviyenin altina dustugunde bu msj cikiyor ardindada aracin motorunu calistirin uyarisi cikiyor

beko1603

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende hiç değiştiren duymadım akü değiştiren olursa paylaşırsa iyi olur bilgimiz olur aşırı km yapan var mı aramızda ?
Ayrıca ben kartlı kontakların anahtarlıya göre daha çabuk akü yiyeceğini düşünüyorum (kendi düşüncem)qw
:) ben değiştirdim 2011 fluence dinamik haziran ayında ailecek tatile çıkacaktık arbayı yükledik falan. gece 3 de yola çıkıcaz. araba sabah iyidi gittik geldik falan ne olduysa akşam oldu. garaja indik pederde yana geçti herkes uyku pozisyonunu aldı marşa basıyorum araba marş basmıyor kontağı geri kapatıyor arabanın yol bilgisayar karıştı ne bilim motor arızası fren arızaları bir sürü şey verdi bir ara göstergede çıkan yazılar yabancı dile dönüştü. daha sonra ışıkların yarısı yandı söndü falan dedim bismillah noluyor.(tahmin ettim dedim akü bitti bundan öncede megane 2 vardı oda aynı sorunu yapmıştı) normal olarak bizimkiler eve çıktı ben bi kaç kere daha denedikten sonra akü iyice gitti bu seferde full yüklü olan arabayı kitleyemedikte. ertesi sabah renault yol yardımı aradım sağolsun ekipler geldi. aküyü değiştirdiler 260 tl yide bir güzel ödedikten sonra yola çıktık. takviyede yapamadım araba ters yerdeydi otomatik olduğu için boşada atamadık maalesef 260 tl yi ödemek zorunda kaldık :):)

murat r9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam cok gecmis olsun otomatikte yolda kalirsan bosa almak icin vitesin yaninda kucuk bir dugmeye benzer birsey var onu tirnaginla kaldir tornavida gibi birseyle ice dogru bastir vitesler bosa cikacaktir ve ayni sorunu eski arabamda yasamistim ve takviye yaptik sonrasi akunun yanindaku kart yanmis araba baya sacmalamisti sonrasi anladikki biyere 850 tl sıkısmis.
Birde renaultlarin bir cogunda araci kitleyince tum elektrik kesiliyor ozellikle dinamiklerde oyle birseyle karsirsan kacak falan birsey varmi kontrol ettirsen iyi olur bir ihtimal boyle bir durumda olabilir.

ottoman33

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam cok gecmis olsun otomatikte yolda kalirsan bosa almak icin vitesin yaninda kucuk bir dugmeye benzer birsey var onu tirnaginla kaldir tornavida gibi birseyle ice dogru bastir vitesler bosa cikacaktir ve ayni sorunu eski arabamda yasamistim ve takviye yaptik sonrasi akunun yanindaku kart yanmis araba baya sacmalamisti sonrasi anladikki biyere 850 tl sıkısmis.
Birde renaultlarin bir cogunda araci kitleyince tum elektrik kesiliyor ozellikle dinamiklerde oyle birseyle karsirsan kacak falan birsey varmi kontrol ettirsen iyi olur bir ihtimal boyle bir durumda olabilir.
hocam bu bilgiyi vermeniz cok iyi oldu tesekkurler.. yeni birsey ogrenmis olduk...

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

murat r9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam bu bilgiyi vermeniz cok iyi oldu tesekkurler.. yeni birsey ogrenmis olduk...

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Istanbul camlica giselerde sirket araciyla(megane 3 otomatik) 3 saat sanziman hatasindan yolda kalinca bi hayirseverin tavsiyesiyle ogrendim bende amca demese orta seritte kalmistim 😂😂😂

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi