Akü tavsiyesi

emre06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Clio 4 0.9tce 2013 model aracımın yakın bir zamanda akü değişimi yapılması gerekiyor. Starstop devreye bir kaç gündür girmiyordu aküyü ölçdürdüm 10 v çıktı aklıma gelen başıma geldi. İnternet de araştırdım Starstop olduğundan daha güçlü Bi akü olması gerektiğini okudum. Üzerindeki akü 72 lik akü inci acaba üzerindeki akü normal ise bende normal akü alsam beni idare etmezmi. Anladığım kadarıyla normal aküyü daha hızlı ve çabuk ömrünü bitiriyor. Starstop kullanmazsam yada daha az kullansam 60 yerine 72 taksam 1 kaç sene beni idare etmezmi bana olur gibi geliyor sizin başınıza geldimi siz ne yaptınız markası ne taktınız memnun olan varmı

emre06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
şubat 2018 de aldığım aracın üzerinde pilatin tt7 markasında 60 amper standart akü vardı. Bu güne kadar herhangi bi problem yaşamadım star stop dahil olmak üzere yalnız akü zayıflamaya başladığında satar stop devreye girmeme ye ve ilk basışta marş almıyordu. akü ölçülünce nedeni ortaya çıktı . Yiğit akü 72 amper starstop akü yarin alarak sizler ebilgi paylaşımı yazarım. sizlerden gelen bilgi ve mesajlar içind teşekkürler ;(

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Güçlü amperli akü almanız gerekir 72 amper gibi ... Bununla ilgili forumlarda bilgi var.

emre06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Güçlü amperli akü almanız gerekir 72 amper gibi ... Bununla ilgili forumlarda bilgi var.
zaten bi üsteki yazımda da belirtdiğim gibi 60 amper çıkacak 72 amper star stop takılcak

Taner.r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aküde 60lı 70 li rakamlardan çok 600 800 lü rakam önemlidir.

60A/h akü alternatörün arıza yapması sonrası 1 saat boyunca size 60 amper sağlar. 72 amper size 1 saat boyunca 72 amper sağlar.

Önemli olan ise marş motorunun ilk anda çektiği anlık maximum amperdir.

Buna dikkat etmelisiniz.

Berkay G.

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
AGM akü takmanız gerekiyor.

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
AGM akü takmanız gerekiyor.

şükür sonunda doğru cevap!

arkadaşlar sizlerden ricam emin değilsiniz yazmayın, X yazıyor Z okuyor ve X doğru dedi sanıyor akabinde al başına bela tüm piyasa doğru bilinen yanlışı almış ve önermiş..

doğrusu hızlı dolan vede hızlı boşalan tip aküdür ve gücü ile alakası yakından uzaktan yoktur, AGM en üstün olanı, EFB ise bir tık daha ekonomi odaklı doğru 2 tercihtir.

not: almanız gereken aküyü akü üreticilerin sayfasına girip akümü bul kısmından temin edebilirsiniz bu durumda Varta 70AH AGM'den başka model önermemiş aynı şekilde Mutlu'da.

emre06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yiğit 72 ampestarstopr efb aldım şuan için Bi sıkıntı yok