Alacağım sistemde değişiklik yaptım.

aliok1

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar bu bölümde bazı arkadaşlar hatırlayacaktır,bir kaç adet başlık açtım.Sağ olsunlar bazı arkadaşlar yardımcı olmaya çalıştılar.Ben aldığım anfinin (audiomax) pek olumlu yorumlar almadığından dolayı değiştireceğim.Bu anfiyi hiç kullanmadım kutusunda sıfır duruyor.Aldığım yere iade edip aynı yerden Macoustic msx 700.5 beş kanal anfi alacağım.Macoustic anfinin fiyatı 160 dolar.

M-Acoustic MSX 700.5 5 Kanallı Amfi
4 X 85 watt RMS + 300 watt RMS @ 2 ohm
4 X 60 watt RMS + 200 watt RMS @ 4 ohm

Ana ünite jameson js 6700 teyp (elimde mevcut)
Arka pandizota pioneer 6993 oval(elimde mevcut) 80 w rms
Ön kapılara 13 cm vibe slick 5 companent 80w rms (almayı düşünüyorum)
Bagaja kicker comp 12 150 rms yada jbl gt5 12 275 w rms (almayı düşünüyorum)

araç sedan ,

Beş kanal anfinin iki çıkışı ile arka 6993 leri,iki çıkışı ile öndeki 13 cmlik vibe compları,Sub çıkışı ile de kicker yada jbl bası beslemek istiyorum.Elimdeki imkanlarla max alabildiğim bileşenler bunlar.Çok profosyonel bişeyler istemiyorum.Memurum ve ev kredisi ödüyorum:)Yani daha fazlası beni aşar.Bunlar doğrultusunda bana önerebileceğiniz eklemem ,çıkarmam yada değiştirmem geregen unsurlar varmıdır?Yorumlarınızı rica ediyorum.Teşekkürler.
Pa

onur2ran

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ana üniten dışında,sıkıntı yok.
5ch anfi alacakmışsın,3pre out çıkışı olmayan ana üniteye 5ch anfiyi nasıl bağlanacak.

16-UğUR-55

Uğur Kaymak,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
En az Pioneerin 4000 serisi veya üstü bir model tercih etmelisin.
3 RCA çıkış onlarda var.

Elindeki teybe bağlayamazmısın
Evet bağlarsın ama kalite arıyorsan unu yapman lazım

aliok1

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
En az Pioneerin 4000 serisi veya üstü bir model tercih etmelisin.
3 RCA çıkış onlarda var.

Elindeki teybe bağlayamazmısın
Evet bağlarsın ama kalite arıyorsan unu yapman lazım

Şu an teybi değiştirmek istemiyorum.Bu konulardan pek anlamıyorum.Teybin kaç rca çıkışı var,kaç kanal anfiye bağlanabilir v.s.Teybi değiştirmeden ne yapılabilir biraz detaylı anlatabilir misiniz.Teşekkürler.

burakdinler

Burak DİNLER,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
tek amfi baglanıcagı için sıkıntı olmaması gerek..ana ünitenin 1 tane amfi çıkışı olsa yeter diye düşünüyorum..

onur2ran

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bütün sistemi tek preout dan bağlarsan,ön-arka(front)ayarını unatacaksının.5ch anfi bu ana ünite için çok gereksiz olmuş.
4ch anfi ile 2+1 bağlantı(arka oval-Subw)yapılır,önlerde teyp çıkışından alınacak,ancak önlerede comp almışsın onlarda anfisiz bi işe yaramaz.Compları,Coax Hop.ile değiştirme imkanın varsa çok daha uygun ve verimli sistem olur.
Örnek bu sistem
http://www.renaultfanclub.com/oto-ses-sistemleri/21809-bam-coupe-sessistemi-video.html

aliok1

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
5607.jpg
[/URL][/IMG]

Resimdeki kırmızı-beyaz fişler rca çıkışımı?Anfi bunamı bağlanacak.Benim teybin arka çıkışları bu...