Aldığım yakıtı gösterge göstermiyor! yardım lütfen!

yacun

Yalın ACUN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar geçende ışık yandı ilk benzinlikten 30 tl lik benzin aldım benzin göstergesi ibresi yerinden oynamadı bu günde 40 tl lik aldım tam en alta dayanmıştı benzin ibresi yerinden mm oynamadı:S miktar az oynatmaz demeyin bozulmadan 50 tl lik koydurunca neredeyse yarım depo gibi görünüyor...böle bir arıza yaşayan varmı? aracı salladım gaz verdim tekrar tekrar açtım kapadım şamandıra takılmıştır diye yine oynamadı...Benzin koymadılarmı diyecem fiş verdiler gözümün önünde koydular... bilgisi olan var ve benimle paylaşırsa çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler...

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Büyük ihtimal şamandıranız takılı kalmıştır....

yacun

Yalın ACUN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Büyük ihtimal şamandıranız takılı kalmıştır....
abi salladık açtım kapattım 3-4 kez gaz verdim benzin pompasını hızlandırmak için:S birde evimizn 2. arabası olan laguna 3 için usta bunlarda şamandra yok demişti tekerleğin dönüşünden fln hesaplıyor diye böyle bişey olabilirmi ki saçma ama...

iNANLAR COTECH

Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar geçende ışık yandı ilk benzinlikten 30 tl lik benzin aldım benzin göstergesi ibresi yerinden oynamadı bu günde 40 tl lik aldım tam en alta dayanmıştı benzin ibresi yerinden mm oynamadı:S miktar az oynatmaz demeyin bozulmadan 50 tl lik koydurunca neredeyse yarım depo gibi görünüyor...böle bir arıza yaşayan varmı? aracı salladım gaz verdim tekrar tekrar açtım kapadım şamandıra takılmıştır diye yine oynamadı...Benzin koymadılarmı diyecem fiş verdiler gözümün önünde koydular... bilgisi olan var ve benimle paylaşırsa çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler...
Merhaba servisinize gidip göterge tablosunu resetleme yapılmasını isteyiniz,kontak açık iken yakıt almayınız.

ROADFOX

Başkan
Bilgi Girilmemiş
abi salladık açtım kapattım 3-4 kez gaz verdim benzin pompasını hızlandırmak için:S birde evimizn 2. arabası olan laguna 3 için usta bunlarda şamandra yok demişti tekerleğin dönüşünden fln hesaplıyor diye böyle bişey olabilirmi ki saçma ama...

Valla ben yeni teknolojide epey geriyim aklıma ilk gelen klasik olay o oldu 3'lerde şamandıra varmıdır yokmudur onu bilemiyorumhımm epey önce bir bmw'de yaşamıştım bir süre devam etmişti depoyu fulleyince düzelmişti garip bir şekilde:aytuğServise sormak lazım en sağlıklısı yada konuyu bilen dostlar yardıma gelirler az sonra:cool:

yacun

Yalın ACUN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba servisinize gidip göterge tablosunu resetleme yapılmasını isteyiniz,kontak açık iken yakıt almayınız.
kontağı kapattım hatta kartımı da çektim. Yarın babamdan servise götürmesini rica edeyim... can sıkıcı bir durum 3700km de olması kafa karıştırıcı

ROADFOX

Başkan
Bilgi Girilmemiş

​Bende merak ettim şimdi 3'lerde şamandıra yokmu gerçekten?

Ayberk016

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Clio 4 lerde samandira elektronik ve bazen bu olayi yapiyor. Yarin bir miktar daha yakit alin duzelicektir. Sayet duzelmezse o zaman goturun servise araci bilgisayara baglayip duzeltiyorlar

yacun

Yalın ACUN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Clio 4 lerde samandira elektronik ve bazen bu olayi yapiyor. Yarin bir miktar daha yakit alin duzelicektir. Sayet duzelmezse o zaman goturun servise araci bilgisayara baglayip duzeltiyorlar
hatayı 2. kez yapıyor ilkinde benzinciye kızmıştım herhalde koymadı diye günahına girmişim:) bu kadar sık mı olacak acaba bu durum? deneyeceğim..

dogus06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Uçakların yakıt depolarında yakıtı yalıtkan madde olarak kullanan kondasatörler var. Aradaki yakıtın miktarına göre kapasitesi değişiyor ve yakıtı hesaplıyor. Şamandıra gibi mekanik bir hareket olmadığı için kolay kolay arıza yapmıyor. Teker dönüsünden hesaplama da çok fazla sapmalar olur böylesi daha mantıklı geldi bana.