Alizé Konusuna Değinmek İstiyorum

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sağolasın arkadaş güzel bilgiler vermişsin benimkide 97 model RT hemde kliması bile var:naber:eyv
Bizde 96 model 1.4i RT enjeksiyonlu vardı , şuan ki alize RTE den fuldü :)
Klima , Direksiyon Ayarı , "14 inç çelik jant ( Orj. ) Çocuk güvenlik koltuğu Bu saydıklarım alizenin özelliklerine artı olarak ...
ABS ve Elektrikli ayna yoktu

ApSUVai

Bilgi Girilmemiş
Kangoolarda Da Bir Sürü Versiyon Var Demek Renonun Huyu Bu Otomatikmen Araçlar Özel Oluyor Bu Durumda Birinde Olan Diğerinde Yok

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kangoolarda Da Bir Sürü Versiyon Var Demek Renonun Huyu Bu Otomatikmen Araçlar Özel Oluyor Bu Durumda Birinde Olan Diğerinde Yok
Maksat ürün çeşidi artırmak satışı da artırmak :) Sıfır alırken sadece Alizé logosu olması 1000 TL fark koyar :)

O zamanın ( 98-2001) parasıya düşünürsek , 16 Milyar Türklirası alizé ise 15 Milyar Türklirası düz versiyonuydu :)

16 Milyar nerden çıktı diye aklına takılan olursa , Renault 19 1.6e Alize RTE HB 2001 modelin içinde duruyordu :) Ben bunu 2 sene önce gördüm :D Sıfır faturaları :D

car_club22

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bizimkinde Klima var ama Alize logosu yok :)

ne takar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bırsey sormak ıstıyorum bana yardımcı olurmusunz

:pis
Alizé

Bu isim RENAULT'un ürettiği bir özel koleksiyondur ... Aslında Alizé soğuk bir rüzgâr çeşidi olduğu için klimalı modellere verilen bir isimdir ... Yani Alizé sadece klimayı ifade etmekle birlikte başka hiç bir artı özelliği yoktur .. Ayrıca tamamen Renault Türkiye'nin kendi belirlemiştir bu seriyi zaten diğer üretilen ülkelerde Europa veya Europa Alizé ismi kullnılmamıştır .

Alizé ismi Türkiye'de sadece 98 den sonra çıkan klimalı Renault 19 lara verilen isimdir .
1.6 80 bg motrun sedan kasasında
1.6e 90 Bg sedan ve Hatchback kasasında sunulmuştur .

Geride kalan özellikler RNE ve RTE olarak değişir .
RNE Modeli:
- Ön koltuklar sürücüyü kavramaz , arka koltuklarda başlık ve 2 parça olayı yoktur .
- Uzaktan kumanda yoktur ve bagaj merkezi kilit sistemine dahil değildir .
- Arka bakalitlerde aydınlatma yoktur .
- Kapı cepleri hoparlörlerle bitişik değildir .
- Teyplerine bağlı bir kumanda yoktur .
- Çelik jantları yoktur .
- ABS yoktur . ( Var diyen kazmalar var , 1.8 modelleri hariç 1.6e 97 de de çıktı çok az o hariç . )

RTE
- Koltuklar spordur , arka koltuklar 1/3 2/3 oranında parçadır ve koltuk başlıkları vardır .
- Uzaktan kumandası ve bagaj merkezi kilitlidir .
- Arka iç aydınlatma vardır .
- 16 CM lik hoparlör yuvaları kapı cepleri ile birleşiktir .
- Teypleri kumanda kolludur.
- Çok kol "13 jant çelik jantı vardır .
- ABS yoktur . ( Var diyen kazmalar var , 1.8 modelleri hariç birde 97 de çıkan 1.6e hariç o çok farklı )

Kliması olup Alizé logsu olmayan Renault 19 araçlar sizinkilerde ALİZé merak etmetyin .

Yukardaki yazının özeti :
Alizé logosu klimadan başka hiç bir şeyi ifade etmez ...

RenaultFanClub.com
Kadir Salim KARAOĞLAN .

Alıntı değildir ...

birsey sormak ıstıyorum bana yardımcı olurmusunuz