Allah aşkına yardım edin gösterge panelim kafayı yedi

ArMy

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araç nasıl marşlıyor sıkıntı oluyor mu?
Akü kablolarında sıkıntı olabilir.

RenaultSporT

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim diyebilecegim 2 alternatif var
ya göstere bozuk yada ona elektrik saglayan arka soketlerde veya kablolarında sorun var
söküp arkadan bir bakmak lazım
daha önce oraları sokulduyse bir hasar almıs olabilir kablolar

Inferno

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
akü ne durumda?

*UfukASLAN

Ufuk ASLAN, T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
akünüzün voltajını ölçtürün

moğol

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam sorunun videosunu çekip koyacam ama kafaya taktım ben bunu servisede göstericem

moğol

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün bir oto elektonikçisine gittim ustaya durumu anlattım videosunu çekmiştim gösterdim.Usta bendede 1997 laguna var dedi bendede klometresi takılıyordu dedi.Bende dedim benim kilometremde sorun yok sadece soğukta ilk anda motor ısınıncaya kadar gösterge şaşırıyor sonra kendine gelince yol bilgisayarındaki bilgiler sıfırlarnıyor deyince.Usta bana bunların saat beyninde yaşı ilerledikçe sorun çıkıyor dedi.Yani bunun saat beyninde mikroişlemcinin içinde eprom var dedi ona tekrar yazılımı yazarız bakarız olursa olur olmazsa yapcak bişey yok dedi.Dedim ustam bak soğukta yapıyor bunu başka zaman tık yok.Oda lehim çatlaklarına da bakarız falan dedi neuyse boş bir günümde götürecem aracı başında da buluncam bende elektronikçiyim görcez bakalım en fazla saat beyini değiştirririz.ama yine sizlerden bir fikir bekliyorum yazandan Allah razı olsun.

*Korkmazbey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çektiğin videoyuda eklersen daha iyi fikir verebiliriz...

GokhanRS

Gökhan GÜMÜŞ ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bahsettiğiniz arıza elektrikçininde dediği gibi saatten gibi görünüyor. ama herşey olabilir. yani aracın şasesini ölçmek lazım saati söküp işlemcileri kontrol etmek lazım.

ayrıca kablolarda bunu yapar ısındıkca. yani kesin tanı burdan koyulamaz. ama nerdensiniz bilmediğim için şunu söyleyebilirim istanbul topkapıda taş çatlasın 100 150 liraya bu sorunu kusursuz olucak halde yapıcak km ciler ve beyinciler var. hatta uğraşsam ben bile çözerim gibi.

moğol

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
speedmann abicim buraya videoyu nasıl ekleyeceğim yardımcı olurmusun

oner

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
selama rkadaslar bende laguna 2.0 16 v var teyp ini takarken cit diye bir ses geldi sarteldendir dediler baktim sartelini bulamadim semasida yok elimde acaba bu aracta tek sigorta kutusumu var yoksa baska kutu varmi ve elinizde sigorta semasi olan varsa yardimlarinizi bekliyorum.