Alt yalıtım kaplama

Neco59

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar araçlarınızın altında yalıtım koruma olup olmadıgı hususunda bilgi paylaşabilirmisiniz. Ayrı bir konu başlıgında bir arkadaşımız yalıtımın (zift kaplama) olmadıgını paylaşmış. Servis bana bunu ücreti karşılıgında aracı teslim anında yapabilrcegini söyledi. Avantaj ve dezavantaj olarak yorumlarınızı paylaşabilirmisiniz. Karar verme aşamasındayım. Ayrıca boya koruma kaplaması ( seramik ) kaplama mevcut. Bazı servisler seramik bazıları cam kaplama diyorlar. Cam kaplama yeniymiş fransadan özel yeni uygulama başlatmışlar ne derece dogru her ikiside aynı şeyler mi. Kelime oyunu varmı bu işte. Dışarıda bu isi yapanlar aynı uygulama oldugunu söylüyorlar...

wollky_52

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Zift kaplamayı bende merak ediyorum, servis yapıyormu ondan da tam emin değilim. Yaptıran bikaç arkadaş yalıtım açısından faydası oluyor ama yazın sıcakta biraz zift kokusu oluyor demişti..

or_by

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
servisler renault estetik paketleriyle bu uygulamaları yapıyorlar, tabiki dışarıdan biraz daha tuzluya.

yaptırmanın iyi yanları araç içine gelen sesi azaltıyor, alt tabanı korozyondan, kışın atılan tuzun aşındırıcılığından koruyor deniyor.ben gerek duymadığımdan yaptırmadım.

Neco59

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim anlayamadıgım bu araçların altında bu tarz bir yalıtım hiçbirinde yokmu kontrol eden oldumu. Eger gerçekten yoksa bayi bu işi yapıyor bana teklif getirdiler ve bende düşünüyorum amma ne derece kalitede yapacaklar düşündüren nokta bu. Arabanın içine etmeainler korkum bu.

wollky_52

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Nekadar titiz çalışıyorlar bilemiyorum ama yalıtımı iyileştirmek açısından ve aracın altını pastan-tuzdan koruması açısından faydalı. Çok abartı bi fiyatı yoksa yaptırılabilir..

karacamelih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim anlayamadıgım bu araçların altında bu tarz bir yalıtım hiçbirinde yokmu kontrol eden oldumu. Eger gerçekten yoksa bayi bu işi yapıyor bana teklif getirdiler ve bende düşünüyorum amma ne derece kalitede yapacaklar düşündüren nokta bu. Arabanın içine etmeainler korkum bu.

Kadjarda yok ama diger araclari bilemiyorum.

ÇAĞRI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yanıcılık yönünden nasıl acaba bilen var mı?

brawogt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sonuçta kimyevi petrol ürünü allah muhafaza araç yansa pert olmasını hızlandırır :D iyi mi kötü mü bilemedim şimdi :D

Arkadaşlar Merhaba,

Yaklaşık iki ay önce pütür (siz buna zift de dıyebılrısınız) kaplama yaptırdım toplamda 6 kutu pütür kullanıldı ve işlemi 500 tl'ye yaptırdım.

Araç zaten sessizdi daha sessiz oldu...

Bika Esenyurt serviste Tahsin Bey var, arasanız size yardımcı olur.

brawogt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
birazdan fotolarıda yuklerım...