Alttan gelen ses

Akin54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba aracım 2012 1.5 75bg icon aracı 1 ay önce aldım ilk başlarda umursamadığım ancak daha sonra sürekli olduğunun farkına vardığım bir ses dikkatimi çekti. Aracımı 1. viteste ayağımı debriyajdan kaldırdığım anda ve 1den 2ye atarken aracın altında bir takırtı geliyor bu sesin önden veya arkadan mı geldiğini
Tam kestiremiyorum yalnızca bu sorunu 1. Ve 2.vites de yaşıyorum 2den 3e atarken veya daha büyük viteslerde bir sorunum yok. Acaba daha önce böyle bir sorun yaşayan çözüm bulanlar var mıdır? teşekkürler.

Khalasar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracın içine mi giriyor bu ses yoksa camlar açıkken mi duyuyorsunuz? Nasıl bir sesten bahsediyorsunuz bilmiyorum ama bende de bir ses geliyor 1'den 2'ye atarken camlar açıkken arabanın altından. Şanzımandan dişlilerden geliyor diye tahmin ediyorum ve normal olduğunu sanıyorum. Hafif silkeleniyor sanki birşeyler.

Akin54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracın içine mi giriyor bu ses yoksa camlar açıkken mi duyuyorsunuz? Nasıl bir sesten bahsediyorsunuz bilmiyorum ama bende de bir ses geliyor 1'den 2'ye atarken camlar açıkken arabanın altından. Şanzımandan dişlilerden geliyor diye tahmin ediyorum ve normal olduğunu sanıyorum. Hafif silkeleniyor sanki birşeyler.

Teşekkür ederim. Sorunu çok şükür çözdüm ve rahatladım. Ustama götürdüğümde aracı motor kulağından ses geldiğini söyledi. Parçayı söktü tamirlik çok bir tarafı olmadığını söyledi. Ancak Bi de altına plastik koyup iyice sıktırarak deneyeceğini böylelikle sesin kesilebileceğini söyledi yoksa yenisini almak zorunda kalacaktım. Çok şükür ki ufak bir plastik parçası ile atlattım.

Akin54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu arada benden gelen ses aracın içine geliyordu cam açık kapalı farketmiyordu. Sizin bahsettiğiniz sesi zaman zaman bende alıyorum sanırım bunların hastalığı bu pek önemsenecek bişey olduğunu zannetmiyorum.

Wenom64

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar, 2.el olarak aldığım 2012 ikon 90 bg aracımda da bu sorun var. Motor kulağından geliyormuş. Çok üstünde durmuyorum. Arıza olmadığı için idare ediyorum. Sonraki ustaya gidişimde dediğiniz uygulamayı yaptırırım. Teşekkürler Akin54