Amfiden anlayan ??

asdzxc

Osman SEVİNDİ
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Anfinin specleri şu şekilde 4x100 +1x300 watt rms ve 5kanal cihaz.13cm ve 16cm almak sana kalmış birşey.Aracın yuvasına göre değişir.Tabikide 16cm daha canlı çalar.Anfi üstündeki inputspeakerlevel girişleri anfi çıkışı olmayan teyipler için.Direk teyibin hoparlör çıkışlarını buraya bağlıyorsun.Benden tavsiye bu anfide 4ga kablo kullanın.İleriye dönük olarakta güzel olur.Ben mesela cadencanın 4ga kablo setini 60 tlye aldım hepsi içinde buda benim aldığım kablo seti,içindeki sigortada 100a.Sigortayıda en az 100a kullanın kısa devre sigortası olacağından sorun olmaz.
sadece aküden gelen + kablomu 4 ga olcak yoksa hem + hem - hem tetikleyici rca kabloları hemde hoparlör kablolarımı anlamadım yardımın için teşekkür ederim abi saol

KangooZH

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aküden gelen yani besleme kablosu artısı ve eksisi 4ga olacak.Anfinin 5kanalınıda kullanıcaksan teyipten anfinin olduğu yere 3 çift rca kablosu çekmen gerekir.Front,Rear,Subwoofer toplamda 5kanal yapıyo.Tabikide bunun içinde teyibinin arkasında 3çift anfi çıkışı olması gerekir.Bunun gibi

Kabloyu hazır al bence,toplamayla aynı paraya geliyo.İnternetten 4ga kablo kitlerinden bilindik bir markayı alabilirsin

asdzxc

Osman SEVİNDİ
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
abi benim alacagım teyp pıoneer deh x 3550 uı 6 tane yok 4 tane var heralde acaba Y fiş kullanarak 4mid 1 sub takılmazmı ?bide 4 awg ile 4ga arasındaki fark ne??

ketoral

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
abi benim alacagım teyp pıoneer deh x 3550 uı 6 tane yok 4 tane var heralde acaba Y fiş kullanarak 4mid 1 sub takılmazmı ?bide 4 awg ile 4ga arasındaki fark ne??

yukarıda arkadaşın resimde dediği gibi 3 rca çıkışı olan teypten al.. en ideali odur. dediğim gibi arkadaşta desteklemiş 4 awg kablo al..kablonun kalınlığı bu 4awg-4gauge yazılışa takılma kalın oluyor.. benim kulandığım kablo seti audison connection fk-700 ...

KangooZH

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Osman ses sisteminde hep ileriye dönük düşüneceksin,sonra pişman olup paramı boşa yatırdım deme:eek: Durumun yoksada bekle iyisini al.Y fiş kullanarak tabikide işi çözersin ama teyipten gelen sesi bölmüş oluyorsun bu sefer performans düşüklüğü olur.Sen 5kanal anfi kullanıcaksın şiddetle 3rca'lı teyip almalısın.Anfin toplamda 700watt rms güç üretiyor 4ohmda.Kablo kesitinide kesinlikle 4ga kullanmalısın.Senin anfi toplamda 125amper gibi bir akım çekecek(anlık) ve 4ga kablonun taşıyabileceği max akım kapasitesi 150amper.Kalın kablonun zararı olmaz faydası olur qw

asdzxc

Osman SEVİNDİ
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
son olarak bişey soracagım şimdiye kadarki yardımlarınız için hepinize çok teşekür ediyorum saolun varolun
kablo setimi 4 ga kablo seti alacagım.
benim anfi rca çıkışı olmayan teyplerin hoparlör kablolarıyla çalışıyor ya gelecekte ben bide mono anfi alacagım mono anfiye 1 çift rca gitse teypten 1 çift boşta kalacak o bi çiftide 5 kanal cadenceme baglarım cadencem şimdi 1 çift mid besleyebilirteypin hoparlör kablolarındanda 3. ve 4. kanalı çalıştırırım oldu bitti ?olurmu acaba Allah razı olsun sizlerden

ketoral

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
son olarak bişey soracagım şimdiye kadarki yardımlarınız için hepinize çok teşekür ediyorum saolun varolun
kablo setimi 4 ga kablo seti alacagım.
benim anfi rca çıkışı olmayan teyplerin hoparlör kablolarıyla çalışıyor ya gelecekte ben bide mono anfi alacagım mono anfiye 1 çift rca gitse teypten 1 çift boşta kalacak o bi çiftide 5 kanal cadenceme baglarım cadencem şimdi 1 çift mid besleyebilirteypin hoparlör kablolarındanda 3. ve 4. kanalı çalıştırırım oldu bitti ?olurmu acaba Allah razı olsun sizlerden

kardeşim yapmak istediğin şeyler çok mantıksız...mono amfi almanda gereksiz..zaten amfin 300w basa veriyor..bence sen kafanı çok karıştırma 3 rca çıkışlı teyp al..rca çıkış bağlantı herzaman iyidir..

asdzxc

Osman SEVİNDİ
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bi sitede gördüm 2 ga kablo al paran yetmezsede hırdavatçıdan 35 lik kaynak kablo al düyodu adam sizce dogrumudur yok sa bende cadence 4 ga alıyımı75 lira heralde

ketoral

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
bi sitede gördüm 2 ga kablo al paran yetmezsede hırdavatçıdan 35 lik kaynak kablo al düyodu adam sizce dogrumudur yok sa bende cadence 4 ga alıyımı75 lira heralde

sen 4 ga kalınlığında kablo seti al..amfin var.sonrada git teypçiye bağlat..masraftan kaçma yani..kendin bağlamaya kalkma sonucu kötü olur.hem arabaya hem tesisata zarar verebilirsin..

asdzxc

Osman SEVİNDİ
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
montaj ne tutar abi bi bilgin varmı ?