Amortisör Değişimi

alt41

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar Merhaba,

2015 CLİO 1.5 DCİ aracım var. Araç kasislerden veya bozuk yollardan geçerken lak lak ses yapıyordu. Ustaya gösterdim. Sağ amotisörde problem olduğunu söyledi. Şimdilik ses çok değil değiştirmene gerek yok ama değiştirirsen de amortisörleri çift değiştir dedi. Orjinal mais'e 450 TL dedi. 100 TL'de işçilik alacak. Toplamda iki amotisör değişimi + işçilik 1000 TL. Sizce çift değiştirmemek sorun olur mu? Bu amortisörlerin normal markası nedir. Başka marka önerir misiniz? Monreo veya ZF Sachs Zaha uygun sanki.

emirhancakir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar. Amortisör tek olarak değişmez. Sırf ses artana kadar değiştirmiyim gider diye de bir şey yok.

Amortisörler sizi hayatta tutan en önemli parça.
Amortisör = Fren.

Amortisörler boş olursa, frenleriniz tutmaz. Birini değişip birini değiştirmezseniz aracınız sadece tek taraf öncelikli fren tutar. Hiç bir şey canınızdan değerli değil unutmayın.

Geçmiş olsun, keyifli sürüşler dilerim.

Loveboomer

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ayrıca bitik amortisör uzun süre kullanılırsa helezon yayı da öldürür. Çukurlu virajlarda bir süre sonra çizgiden çıkma başlar. ABS ve ESC yi yanıltır. Ve asla tek değişmez.

turkozsercan89

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynı ses bendede vardı , ustama goturdugumde , salıncaklar ve rot kolu değişti.

Ses kesildi..

Baktırmadıysan bide alt takımı kontrol ettir derim.

Amortisor kolay kolay bozulacak bi parça değil.

Belkide amortisor baglantı parçalarında bi sorun vardır.

Başka bi ustayada gostermeni tavsiye ederim..

alt41

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar. Amortisör tek olarak değişmez. Sırf ses artana kadar değiştirmiyim gider diye de bir şey yok.

Amortisörler sizi hayatta tutan en önemli parça.
Amortisör = Fren.

Amortisörler boş olursa, frenleriniz tutmaz. Birini değişip birini değiştirmezseniz aracınız sadece tek taraf öncelikli fren tutar. Hiç bir şey canınızdan değerli değil unutmayın.

Geçmiş olsun, keyifli sürüşler dilerim.

Teşekkürler. Peki mais mi taktır malıyım?

alt41

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar birde amortisör, rulman+takozla birlikte mi değişmeli? Tek değişmiyor mu?

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
O kadar para verip orjinal alma ,ben 2 amörtisör , körükler ve sökmüşken amörtisör takozlarını değiştirdim.aracın üzerinden çıkan orjinal amörtisör zaten maysan marka.tanesini 140 tl den aldım çok memnunum aynı marka orjinale sakin fazla para verme, hepsi takozlar vs işçilik dahil 500 tl tutmaz bile.oh be dedim saçma konuttular gitti amörtisör sökülünce anlaşıldı.

SM-C7010 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

alt41

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
O kadar para verip orjinal alma ,ben 2 amörtisör , körükler ve sökmüşken amörtisör takozlarını değiştirdim.aracın üzerinden çıkan orjinal amörtisör zaten maysan marka.tanesini 140 tl den aldım çok memnunum aynı marka orjinale sakin fazla para verme, hepsi takozlar vs işçilik dahil 500 tl tutmaz bile.oh be dedim saçma konuttular gitti amörtisör sökülünce anlaşıldı.

SM-C7010 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam benim merak ettiğim şu; sonuçta maisten geleninde bir markası var değil mi? Maysan, monreo veya sachs. Bu fark neden kaynaklanıyor? bir kalite farkı mı var? Birde maysan olduğundan emin misin? Maise göre çok ucuz kalıyor. Mais fiyatına 2 tane maysanı rahat alıyorsun.