Amortisör için yardım

laguna60

Kadir ÇAKIR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bence fazla yumuşatma amortisörlerini. yol tutuştan ödün verirsin.
yol tutuşu ile fazla sıkıntı olacağını sanmam Melih.çukurlara girince tok tok ses gelmesi sinirimi bozuyor sadece.ne olursa olsun arkalar gazlı olmak zorunda gibi görünüyor çünkü yağlısı yok

asipoyraz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Monroe doğru b,ir seçm olur orjinaline çok para vermeni tavsiye etmem.
ben de 4 ünü değiştirdim aracım coupe.ama senin gibi hiç takıntıya düşmedim ben.
sana tavsiyem en az 2 adet reno parçacısına git ve motor şaseden baktır, baktırdığın yerlerden monroe için fiyat al, maysan uygunsa maysan da taktırabilirsin. önler tanesi 75 lira arkala tanesi 60 lira civarında diye hatırlıyorum. mutlaka 4 ünü birden değiştir ki işçilik çok uygun olsun.

kesinlikle gazlı ya da yağlı buna takılma derim ben. en kötü ihtimalle 300-350 lira arasına sıkıntın hallolur

laguna60

Kadir ÇAKIR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
4 tane sipariş verdim monroe önler yağlı arkalar gazlı perşembe günü elime geçecek inşallah

laguna60

Kadir ÇAKIR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
4 tene amortisör şipariş vermiştim önler yağlı arkalar gazlı.ama öğrendimki hepsi gazlı gelecekmiş şiparişi iptal ettim.ben aslında 4 ünüde yağlı istiyorum bulamıyorum.monroe marka olacak.yardımcı olabilecek varsa sevinirim.

laguna60

Kadir ÇAKIR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kimse yok galiba

yiclio

Enes CEYLAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yağlılar daha konforlu amortisörlerdir ama gazlılar daha az konforlu fakat kaliteli ve uzun ömürlüdür.

yağlı amortisörler daha sessiz çalışırlar fakat zamanla içindeki yağ köpük oluşturmaya başlar ömrü daha çabuk biter.

gazlılar ise çukurlu yollarda tıss tıss diye ses çıkarır ama daha uzun ömürlüdür, yğalıya göre biraz daha az konforludur.
biyerden alıntı abi işine yarayabilir.

laguna60

Kadir ÇAKIR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yağlılar daha konforlu amortisörlerdir ama gazlılar daha az konforlu fakat kaliteli ve uzun ömürlüdür.

yağlı amortisörler daha sessiz çalışırlar fakat zamanla içindeki yağ köpük oluşturmaya başlar ömrü daha çabuk biter.

gazlılar ise çukurlu yollarda tıss tıss diye ses çıkarır ama daha uzun ömürlüdür, yğalıya göre biraz daha az konforludur.
biyerden alıntı abi işine yarayabilir.
teşekkürler Enes ben bu yazıları ezberledim neredeyse.bende yağlı olsun istiyorum özellikle ama 4 lü olarak yağlı yok.1 saat önce bir firmayla görüştüm monroe satan bi firma önler yağlı arkalar gazlı buldum.ilgin için sağol kardeş

yiclio

Enes CEYLAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
teşekkürler Enes ben bu yazıları ezberledim neredeyse.bende yağlı olsun istiyorum özellikle ama 4 lü olarak yağlı yok.1 saat önce bir firmayla görüştüm monroe satan bi firma önler yağlı arkalar gazlı buldum.ilgin için sağol kardeş
sen sağol abi bulduğuna sevindim

yarenim

Kadir DEMİRTAŞ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İlk yorumumu yazıyorum.Yağlı amortisörler daha yumuşaktır, gazlılar sert oluyor.Gazlı amortisörler virajlarda iyi yol tutuyor ve yüksek süratte arabayı daha rahat kullanmanıza yardımcı olur.Tecrübe ile sabittir.