amortisör

engin4545

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Duz yolda giderken kasis veya hafif bozuk yolda hafif esnemede arka taraftan tahminim amortisör den gelen fıs fıs ses nedir.? Acaba amortisör gitti mi? Birde frene basinca gelen balata sesi var. Freni kullandikca ses kayboluyor. Bu ses onceki sert balatalari değiştirdikten sonra basladi.

engin4545

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bilen yok mu

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi amortisör havalıysa bence gelen ses normal, frene gelince ya balatalar bitik ya da disk yamuk.

engin4545

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi amortisör havalıysa bence gelen ses normal, frene gelince ya balatalar bitik ya da disk yamuk.

en son yumuşak balata takılmıştı tutma iyi olsun diye. ondan olabilir mi ses olayı. disk yamuk derken hızım düşük olduğunda frene hafif basıyorum. araba hafiften kesik kesik duruyor. hızlı olunca bu hissedilmiyor ama düşük hızda 30-40 gibi hissediliyor.

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
en son yumuşak balata takılmıştı tutma iyi olsun diye. ondan olabilir mi ses olayı. disk yamuk derken hızım düşük olduğunda frene hafif basıyorum. araba hafiften kesik kesik duruyor. hızlı olunca bu hissedilmiyor ama düşük hızda 30-40 gibi hissediliyor.

Benim ki tahmin Engin abi. Yalnız en kısa zamanda bir frenciye göster derim. Fren şakaya gelmez.

engin4545

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Usta paran fazlaysa amortisoru degistiririz dedi. :).

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Araban fazla ziplamiyorsa sorun yok

bazdu

Batuhan Dursun BAZDU,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
abi frean sesi arkadan geliyorsa yani tas tan yani arkalar disk değilse ses yapması normal alışıyordur. ancak frene bastın lastikler hafiften dönerken arçtabi boşluk oluyorsa arada sıkıntı olabilir ancak frene bastın gıırrrc etiyse balata bitmiş olabilir onler için abi sen en iyisi frenciye bi göster :)