Anahtarsız giriş ve katlanır dikiz aynası sorunu

magrur

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamünaleyküm aranıza yeni katıldım.
Renault fluence 1.5 dci dynamique araç satın aldım. Sonrasında farkettiğim bazı şeyler var acaba çözümü nedir. Yada Ankara'da bu işten iyi anlayan ustalara ihtiyacım var.
Yolcu tarafı dikiz aynası katlanıyor ama şoför tarafı katlanmıyor.
İkincisi anahtarsız giriş için yaklaşınca kapı kollarını çekiyorum ama kapılar açılmıyor. Bunu bütün kapılarda denedim ama olmadı. Araçtan uzaklaşınca kilitliyor ama yaklaşınca açılmıyor.
Bu sorun sigorta atması gibi bir problem olabilir mi yoksa farklı zamanlarda sensörler bozulmuş olabilir mi?
Yada kart üzerinden programlama mı yapmak gerekiyor.
Yada araç içindeki ayar bölümünden mi yapmak gerekiyor.?
Katlanır ayna için kablo yollarını takip ettim. Kısa devre kontrolü ile ölçüm yaptım. Kapı içindeki üçgen plastik kapağın bağlantı noktasına kadar geliyor. Ama kapı menteşesi yanındaki konnektörde kısa devre ölçümü yapmama rağmen ölçü aleti tepki vermedi.
Bu sorunları dtt4all programı ile görebilir miyim? Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Atsiz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Katlanır aynanın motor problemi olabilir ayrıyetten anahtarsız girişin yaklaşınca kendi kendine kilit açma olayı yok zaten. Kapı koluna elinizi sokunca orda kızılötesi alıcı var elinizi kartın yakınlığına göre gördüğü zaman kilidi açıyor. Kızılötesi alıcıları kontrol ettirin.

magrur

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Katlanır ayna motor soketine voltaj gelmiyor. Sigortası atmış ise değiştireyim. Ama bilmiyorum hangisidir. Kapı kolları illa kartı görmek zorunda mı? Mesela bagaj açmak için yaklaşıyorum bagaj düğmesine basıp açabiliyorum.

Atsiz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Katlanır ayna motor soketine voltaj gelmiyor. Sigortası atmış ise değiştireyim. Ama bilmiyorum hangisidir. Kapı kolları illa kartı görmek zorunda mı? Mesela bagaj açmak için yaklaşıyorum bagaj düğmesine basıp açabiliyorum.

Hayır anlatmak istediğim kartı görmesi değil. Kapı kolu iç tarafında kızılötesi sensör var, kilit açılması için elini onun görmesi lazım anahtar üzerinizdeyken, bagaj kapağı çok ayrı orda bir sensör yok düğmeye bastığınızda kapak açılmadan önce kilitleri açıyor, eğer onu diyorsanız kiliti açmak için kapı kollarındaki düğmeyi kullanabilirsiniz ama o düğmeyi kullanmak istemiyorsanız o sensörlerin çalışır olması şart.