anahtarsız giriş !..

SONATE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
welcome
arkadaşlar anahtarınızın (kartınızın) pili bittiğinde araca girmek mümkünmüdür,diyelimki bir şekilde içeriye girdiniz,aracı çalıştırabiliyormuyuz,bu durumda ne yapıyorsunuz,başınıza hiç böyle bişi geldi mi ?..
Pil bitince pilini nerden temin ediyorsunuz.pilin kaliteli olanının markasını paylaşırmısınız.

Koru

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
welcome
arkadaşlar anahtarınızın (kartınızın) pili bittiğinde araca girmek mümkünmüdür,diyelimki bir şekilde içeriye girdiniz,aracı çalıştırabiliyormuyuz,bu durumda ne yapıyorsunuz,başınıza hiç böyle bişi geldi mi ?..
Pil bitince pilini nerden temin ediyorsunuz.pilin kaliteli olanının markasını paylaşırmısınız.
Kartin pili azaldığında ekranda kart pili düşüktür diye uyarı vermekte. Benim yedek anahtarda 5 6 aydır uyari vermekte. Pilin değişimi cok kolay normal tüm saatçilerde satılan turden pil. 2230 diye aklimda kaldi ama emin değilim . Pil bittiginde kartin yanindaki gri tusa basarak anahtarı cikartip araca giris yapilabilir. Tahminimce anahtar girisi olunca start düğmesi ile çalışacaktır ,kartta pil olmasa bile.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Evren81

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Pilini kendin değiştirebilirsin çok basit. CR2032 pilin üzerindeki kodu yani pil tipi. Bu numaraya göre aksesuarcılardan veya saatçilerden pil bulabilirsin. Kartın yanındaki küçük tuşa basarak fiziksel anahtarı çıkartıyorsun. Sonrasında pil üzerindeki yuvarlak kapağı tırnağınla kaldırıp pile ulaşabiliyorsun.

Pilin biterse ne olur. Öncelikle araçta pil zayıf uyarısı alırsın. Kapıları açamazsan kart içindeki fiziksel anahtarla şoför kapısındaki tutacaktaki anahtar kapağını kaldırıp anahtar ile araca girebilirsin. Pili bitmiş de olsa kartı yuvasına takarsan kartın içindeki immobilizer kontağa yaklaştığı için aracı çalıştırabilirsin. Kilitlemek için yine fiziksel anahtarı kullanmak zorunda kalırsın.

ahmetyılmaz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
welcome

Geldi benim de. Kartın içinde bulunan fiziksel anahtar ile aracın kapısını açtım. Kartı yuvasına yerleştirip aracı çalıştırdım. Aracı kilitlerken yine fiziksel anahtarı kullandım. Sonra da pili değiştirdim. Kullanılan pil "CR2032" numaralı madeni para şeklinde bir pil. Yaklaşık 1.5 cm çapındadır. Fiyatı da saatçilerde 5-10 TL arasında. Yetkili Serviste fiyat 40-50 TL arası olur tahminimce.

41NBcmkSunL._SX355_.jpg

(Resimler internetten alıntıdır)

SONATE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
herkese çok teşekkürler.,
eksik olmayın..

Geldi benim de. Kartın içinde bulunan fiziksel anahtar ile aracın kapısını açtım. Kartı yuvasına yerleştirip aracı çalıştırdım. Aracı kilitlerken yine fiziksel anahtarı kullandım. Sonra da pili değiştirdim. Kullanılan pil "CR2032" numaralı madeni para şeklinde bir pil. Yaklaşık 1.5 cm çapındadır. Fiyatı da saatçilerde 5-10 TL arasında. Yetkili Serviste fiyat 40-50 TL arası olur tahminimce.

herkese çok teşekkürler.,
eksik olmayın..

41NBcmkSunL._SX355_.jpg

(Resimler internetten alıntıdır)

SONATE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar züccaciyeciden 3 tl.ye pili aldım ve hallettim problem kalmadı, ilginiz için teşekkürler..