Anaokulu için servis aracı;

BOGA

Güray BOĞA-İZMİR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese merhaba, anaokulumuz için yeni bir servis aracı alacağız. Bu tarz araçlardan hiç ama hiç anlamıyorum yani hangisi ne yakar, donanımları, özellikleri nedir bilmiyorum. Bu iş için piyasada olan belirli bazı modeller var gönlümde Master almak yatıyor lakin aklımı çelen bir kaç model var

Fiat Ducato: http://www.fiat.com.tr/modeller/Sayfalar/DUCATOMINIBUS/Galeri.aspx?gclid=CL-Nz93k7boCFcNF3godwzIAeQ

16+1'lik DELUX modeli 130hp ve fiyatı 65.970 TL olduğu yazıyor e tabi bayi indirimi filan olacağı için 3-5 daha aşağısına alınabilir. Sanırım aynı model Citroen'de var...

Renault Master: http://www.renault.com.tr/araba/ticari/yeni-master-okul-minibusu

16+1'lik Elegance modeli 125hp ve fiyatı 81.600 TL olduğu yazıyor bunun da bayi indirimi filan olacaktır fiyat daha aşağı çekilecektir büyük ihtimal.

Ford Transit: http://www.ford.com.tr/ticari-araclar/transit-global-duratorq/transit-minibus

16+1'lik modeli 135hp ve fiyatı 64.115 TL olduğu yazıyor bunda da bayi indirimi olacaktır. Fakat Transit'in eskiyen yüzü aklımı kurcalıyor.

Aklımdaki modeller bunlar. Etrafımda ki kişiler ise bana genellikle Fiat Ducato'yu öneriyor, Master'ın gereksiz pahalı olduğunu söylüyorlar filan. Bir de Mercedes Splinter var ama onun bakım masrafları ve sıfır fiyatının daha yukarda olması bana biraz gereksiz geliyor. Yardımlarınızı bekliyorum...

UĞUR BAŞAR

Uğur Başar
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bakım maliyeti fiyat ve performans olarak tabi ki de ilk tercih kesinlikle Ducato olmalı :eyv
Sonuçta ticaret bu hangisi kazandırırsa ona yönelmek gerekir. Fazla aklını kurcalamasın bence.

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Fiat Ducato: Asla ama asla alma birtane dolmuşçuya sor söv söv bitiremez ducato ya :) Fiyatta çalıştım iyi bilirim Yalnız fort transit olabilir master da olabilir:eyv

UĞUR BAŞAR

Uğur Başar
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Fiat Ducato: Asla ama asla alma birtane dolmuşçuya sor söv söv bitiremez ducato ya :) Fiyatta çalıştım iyi bilirim Yalnız fort transit olabilir master da olabilir:eyv

Bizde de vardı ducato 16+1 Delux versiyonu. 54.000 tl ye almıştık o zaman, geçen yıl satana kadar hiç sıkıntı çekmedik. parasını kat kat çıkartmıştı. Şans demek ki.

BOGA

Güray BOĞA-İZMİR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bakım maliyeti fiyat ve performans olarak tabi ki de ilk tercih kesinlikle Ducato olmalı :eyv
Sonuçta ticaret bu hangisi kazandırırsa ona yönelmek gerekir. Fazla aklını kurcalamasın bence.

Anladım abi etrafımda sorduğum kişilerde bunu söylüyor genelde... Teşekkür ederim cevabın için.

İzmir'de dolmuşta kullanan görmedim daha. :) Ama okul taşımacılığı yapanların çoğunun Ducato kullandığını görüyorum. Transit'in yüzü çok eskidi diye düşünüyorum. Master ve Ducato'ya karşı biraz geride sanki... Dediğim gibi aklımda yatan Master. Bakalım artık hayırlısı... :)

ApSUVai

B A Ş K A N,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Volt Yada Spirnter Olmadı Kesinlikle Master Ama Orjinal Almaya Bakın Sonradan Acmalar Tutulmuyor Diye Biliyorum

BOGA

Güray BOĞA-İZMİR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Volt Yada Spirnter Olmadı Kesinlikle Master Ama Orjinal Almaya Bakın Sonradan Acmalar Tutulmuyor Diye Biliyorum

Sprinter olmamasının nedeni hem sıfır fiyatı hem de bakım maliyetinin yüksek olduğunu düşünüyorum. Ama Volt hiç aklıma gelmemişti iyi oldu söylediğin abi. Sonradan açma ile işim olmaz zaten, orjinal olacak tabi ki.

SinanSoylu

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Transit kullandım ben baya çok iyi fazla da yakmıyodu bana göre , tam bilemem tabi ne yaktıgını da... Bana göre ticarilerde mercedes , bi de sprinterlere bakın tırlarda kamyonlarda en iyisi mercedes diyorlar, ben evıme dolmusla gidiyorum bazıları mercedes çıt çıkarmadan gidiyor kullananların da hiç şikayetini duymadım ... Ha bir de VW crafterlere bakın

kubılay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bir servis soforu olarak piyasanin liderleri yeni sprinter 315 & wv crafterdirdir.. sprinter km de craftere gore daha az yakiyor lakin crafter oyle degil tdi motor ortalama tuketimi daha yuksek. Fakat daha konforlu arti opsiyon olarakta onde.. sprinter cok sessiz bir motora sahiptir crafter ise standart wv tdi motor sesi ile bir hayli seslidir anaokulu icin kisa sasi crafter dusunulebilinir butce yetmez denilirse'de ducato degilde Boxer veya transit bu is icin gayet iyidir transit ve Boxerde okul paketleri mevcut kardesim bunlari dusunebilir testte edebilirsiniz.

Kisa ve oz olarak ben derimki 1 defa alin uzun muddet binin 2 elide olsa dahi.

** Kesinlikle Crafter ;)

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kubılay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bir servis soforu olarak piyasanin liderleri yeni sprinter 315 & wv crafterdirdir. sprinter km de craftere gore daha az yakiyor lakin crafter oyle degil tdi motor ortalama tuketimi daha yuksek. Arti cok daha konforlu arti opsiyon olarakta onde sprinterdan sprinter cok sessiz bir motora sahiptir crafter ise standart wv tdi motor sesi ile bir hayli seslidir anaokulu icin kisa sasi crafter dusunulebilinir butce yetmez denilirse'de ducato degilde Boxer veya transit bu is icin gayet iyidir transit ve Boxerde okul paketleri mevcut kardesim bunlari dusunebilir testte edebilirsiniz.

Kisa ve oz olarak ben derimki 1 defa alin uzun muddet binin 2 elide olsa dahi.

** Kesinlikle Crafter ;)