”Andımız kaldırılsın” eylemi!

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş

Okullardaki ‘andımız’a karşı Diyarbakır’da bir eylem yapıldı.

Diyarbakır’da 57 sivil toplum örgütü ’Özgürlüklerin önü açılsın’ sloganıyla, okullarda okutulan ’andımız’ın kaldırılmasını istedi. Memur-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Yunus Memiş, “1930’lu yılların totaliter ve faşizan uygulamaların ürünü olan bu ucube uygulamaya bir önce son verilmedir” dedi.
Merkez Yenişehir İlçesi Sümer Camisi’nde kılınan cuma namazının ardından aralarında Özgür-Der, Mazlum-Der, Memur-Sen’in de bulunduğu İslami 57 sivil toplum örgütü üyesi yaklaşık 300 kişi, 500 metre mesafedeki İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne yürüyüp, ’Andımız kaldırılsın, ’Zalimler için yaşasın cehennem’ sloganları attı.
Milli Eğitim Müdürlüğü bahçesinde toplanan protestocular adına konuşan Memur-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Yunus Memiş, İslam inancında Müslüman evlatlarının varlığını, yüce Allah’ın dışında başkalarının varlığına kurban etme anlayışının ’şirk’ olduğunu söyledi. Memiş şöyle konuştu: “Müslüman çocuklara her sabah gün doğumu ile adeta ibadet bilinciyle bu saçma ve şirk kokan sözleri söyletmek gaflet ve ihanet ile özdeştir. 1930’lu yılların totaliter ve faşizan uygulamaların ürünü olan bu ucube uygulamaya bir önce son verilmedir.” Grup açıklamanın ardından dağıldı

kaynak : http://www.theworldline.com/

umutguzey

Adana,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hayinlikde sınır yok maalesef

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Facebook profilimde paylaştım ve düşüncemi dile getirdim...

tatang54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kaldırılsın destekliyorum.Vatan aşkı başkadır.Ancak ülke lideri ne putlaştırılır ne zorlama yapılır.Okul okuldur eğitim görülür, her sabah askeriye gibi dizilip belirli kelimeler söyletilemez.Darbe zamanı gibi çocukları dizip tek tip şekilde giydirilip belirli hazır ol kuralları çerçevesinde böyle birşeyin yapılması özgürlüğün yerle bir olması demektir.Ceza ve tartışma yaratmak için yazmadım düşüncemi dile getirdim kimse bana atıfta bulunmazsa sevinirim.herkese iyi forumlar.

ROADFOX

Başkan
Bilgi Girilmemiş
291_ok_andimiz.jpg

andimiz_ve_genclige_hitabe_kaldirilmasin_dedi_h460.gif

Biz bunları laf olsun diye ezberlemedikte söylemedikte yürekten gelen bir vatan sevgisi ve içtenlikle benimsedik kaldırmaya kimsenin gücü yetmez cesaret eden ise pişman olmaya bile fırsat bulamaz o kadarda sahipsiz değil bu memleket..........

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende kaldırılması taraftarıyım. And'la vatan sevilmez ve korunamaz. Ama birileri düğmeye bastı bir şekilde ve aynı senaryolar olmasına rağmen arkasından giden bir sürü sivil toplum örgütü var. Sormak lazım bu güne kadar neden böyle bir şey yapmamışlarda bugün tüm bunları dile getirmişler. Maksat ikilik yaratmak ve insanları birbirine düşürüp kaos ortamı oluşturup darbecilere çanak tutmak. Buda benim fikrim.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Bunca yıl Andımız okundu da ne oldu,kim zarar gördü Türküm doğruyum demekten ?
Evet birileri 10 sene önce bu ülkede düğmeye bastı ve o günden bu yana çok şey değişti maalesef.
Türk olmak doğru olmak bu kadar zor geliyorsa bu değerlerin söylenmediği onlarca ülke var bu yer yüzünde,gidene kimse kal diye yalvarmıyor,beraber yaşamasını bilmeyene kapı ardına kadar açık !
Not:Bu benim şahsi fikrim forumu bağlamaz...

ROADFOX

Başkan
Bilgi Girilmemiş
​ya sev ya terket bu kadar basit.......................

Onurksk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Beğenmeyen kişiler için sınır kapılarının yerleri belli daha özgür ülkelere gidebilirler... Ben yıllarca andımı okudum istiklal marşını ve gençliğe hitabeyide ezbere bilirim çok şükür bir zararınına görmedim

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kimse kimseyi bu vatandan kovma hakkına sahip değildir. Bu vatan kimsenin tekelinde değildir. Sevseniz de sevmeseniz de inançlarından dolayı aşağılanan insanlarla yaşamayı öğrenmek ve kabul etmek zorundasınız. Haber içeriğinde 300 kişiden bahsedilirken konulan resim sadece 3-5 tesettürlü kardeşimin resmidir ve bu haber taraflı hazırlanarak milleti galyana getirmek için yapılmıştır bana göre. Benim eşimde tesettürlüdür ve bu vatan için sizler gibi bizde canımızı vermekten çekinmeyiz ve bunu şehitlik olarak görürüz. Öyle ise bu tartışma niye bende bunu anlamıyorum. Aynı vatanın evlatları olarak aramıza sokulan bu nifak tohumlarını neden bu kadar çabuk yeşertiyoruz. Allah hakkımızda hayırlısını versin inşallah. Aşağılansakta, kovulsakta, hor görülsekte bu vatanı ve içinde yaşayan herkesi seviyoruz. Kalın sağlıcakla.