Android 6.0 ile Bluetooth bağlantı problemi.

eyycel

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün telefonumu (note 5 kullaniyorum) güncelleyip yazılımını Android 6.o a yükselttim. Sonrasında bir türlü kadjar ile bağlantı kuramadım. Kurduğu gibi bağlantıyı yeniden kesiyor. Yardım edebilecek kimse var mi

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

alper coskun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün telefonumu (note 5 kullaniyorum) güncelleyip yazılımını Android 6.o a yükselttim. Sonrasında bir türlü kadjar ile bağlantı kuramadım. Kurduğu gibi bağlantıyı yeniden kesiyor. Yardım edebilecek kimse var mi

Bende ayni dertten muzdaribim telefona guncelleme geldigine pisman oldum. Baglanti kuruyor sonra hemen geri kesiliyor. Telefonu kurcaladim guvenlikle mi alakalı acaba diye ondanda bisey cikmadi.

sak009

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sormaaynı dertten bende muzdalipim

aynı sıkıntı bendede var ne yaptıysam olmadı

hatipoglu

Kayıtlı Üye
06-Ankara
Ben de sorunlu 6.0 grubuna katılmış oldum. İnternetten baktığımda çok sayıda kullanıcıyı etkileyen, epeyce süredir bilinen bir sorun ama aylardır geliştirilebilen bir çözüm yok. Ya android 6.0 kullanmayacaksınız ya da kadjarın telefon özelliğini. Bundan sonraki araç tercihlerimde bu rezaleti göz önünde bulunduracağım.

driver68

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben de sorunlu 6.0 grubuna katılmış oldum. İnternetten baktığımda çok sayıda kullanıcıyı etkileyen, epeyce süredir bilinen bir sorun ama aylardır geliştirilebilen bir çözüm yok. Ya android 6.0 kullanmayacaksınız ya da kadjarın telefon özelliğini. Bundan sonraki araç tercihlerimde bu rezaleti göz önünde bulunduracağım.
kadjarın yeni yazılımında sorun muhakkak giderilecektir diye umuyorum, ıphone 6 larda hiç bağlantı yok telefonu apple dan değiştirdim ama yinede bağlanmıyor, telefon görüşmesi yapılıyor medyada bluetooth la müzik dinlenmiyor, moralimizi bozmayalım sorun çözümlenecektir

karacamelih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kadjarın yeni yazılımında sorun muhakkak giderilecektir diye umuyorum, ıphone 6 larda hiç bağlantı yok telefonu apple dan değiştirdim ama yinede bağlanmıyor, telefon görüşmesi yapılıyor medyada bluetooth la müzik dinlenmiyor, moralimizi bozmayalım sorun çözümlenecektir

Sizin sorun iphone da hala devam ediyor mu?

hatipoglu

Kayıtlı Üye
06-Ankara
Renault Fransa'ya yazdım, gelen cevap şu:

Thank you for contacting Renault Connected Services. You have reached Iain and I will be assisting you with your enquiry today.

I believe that this issue is happening because of an incompatibility issue between the relatively newly released Marshmallow Android 6.0 software and the R-Link 2. I do sincerely apologise for the inconvenience caused.

The appropriate team at Renault are aware of the matter and are working hard behind the scenes to resolve it as soon as possible. The fix will come in the form of a software release to be installed via Renault Dealerships in the near future.

I will keep your email address so that I can inform you when the software has been released. Then you will be able to call your nearest Renault Dealership and ask for them to apply it to your vehicle.

Should you have any doubts or comments, please don't hesitate to contact me back.

Şikayetvar'a yazdım, merkezden aradılar. "Sorunun farkındayız ve takipçisiyiz" dediler. "Aslında bir güncelleme geldi ama bir sorun yüzünden yükleme aşamasına geçmedi, Fransa üzerinde çalışıyor, gelince yeni yazılım, çağırıp yükleme yapacağız" dediler. "Takdir edersiniz ki android 6.0 bu aracın yazılımından daha yeni ve R-Link2 ile uyumsuz, sonradan çıkacak bir yazılımı daha önceden öngörmemiz zor dediler". Ben de Iphone ile birlikte Android telefonların çok yaygın olduğunu, Android 6.0 çıkalı neredeyse 1 yılı geçtiğini ve Renault gibi bir firmanın sorun ortaya çıkmadan uyumluluğu test edip pekala daha önceden sorunu giderebileceğini, ancak sorun çıkmasının üzerinden aylar geçmesine rağmen sorunu gideremediğini belirttim.

Bilgilerinize...

thetuzla

Güray GÜRBÜZ Captur Outdoor 1.5 Dci EDC ,
Süper Moderator
34-İstanbul
Bende dün Android 6 ya yükselttim telefonu ve herhangi bir sıkıntı çıkmadan çalıştı .Captur R-Link kullanıyorum.

Saygılar,

driver68

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sizin sorun iphone da hala devam ediyor mu?
malesef ıphone da devam ediyor, androıd HUAWEI diğer hattımda kullanıyorum hiçbir sorun yok , ıphone da değişti sorun devam ama bazı ıphone kullanıcılarında sorun yokmuş çok ilginç geliyor bana, telefonda kabahat buldum sıfırlandı yine devam ettiğine göre sorun renaultun yazılımında çözülecektir diye düşünüyorum

karacamelih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
malesef ıphone da devam ediyor, androıd HUAWEI diğer hattımda kullanıyorum hiçbir sorun yok , ıphone da değişti sorun devam ama bazı ıphone kullanıcılarında sorun yokmuş çok ilginç geliyor bana, telefonda kabahat buldum sıfırlandı yine devam ettiğine göre sorun renaultun yazılımında çözülecektir diye düşünüyorum

Telefondan internet baglantinizi sifirlayip, rlink ile telefon arasindaki baglantiyi sifirlayip tekrar yukleyip tanitip denedinizmi ?