Android Auto Üzerinden, R-Link 2, Easy Link Sistemini Bir Tablete Dönüştürebilirsiniz

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Hepinize merhaba.

Uzun süredir hemen hemen tüm markalara ait tüm model araçların Android Auto özelliğine sahip Orjinal Multimedya Sistemini Android Tablete dönüştüren bir cihazın geliştirilmesini takip ediyordum.

Cihazın adı "CARPC Android Auto Dongle" ve üreticisi ise CARPC firması. Hatta ben bir an önce elime geçsin diye kutusuz olarak gönderilmesini istedim. Cihazın ücretini ve Gümrük Vergisini de ödeyerek teslim aldım.

İnceleme ve kullanım açısından bu olanağa sahip olan ilk kişilerdenim. Cihazın bir kullanıcı kitapçığı yok maalesef. Bu sebeple özellikleri kendim çözmek durumunda kaldım ve halen de çözmeye devam ediyorum. Bu video CARPC Android Auto Dongle için hazırladığım ilk videodur. Cihazla ilgili videoların devamı gelecek.

Sonraki videolarda menüler, cihazın özelliklerinin kullanımı ve detaylı tarifleri ile kullanıcı kitapçığı yerine geçebilecek detayda videoları paylaşacağım sizlerle. Bu cihaz aynı zamanda Android Auto üzerinden carplay aibox'ta olduğu gibi geniş kullanım olanağı sağlayan ilk cihaz olma özelliğini taşıyor.

Carplay üzerinden çalışan Carplay Aibox'tan daha uygun fiyatlı ve kablo karmaşasına neden olmayan bu cihazın varlığından siz forum takipçilerinin de haberdar olması için bu videoyu sizlerle de paylaşmak istedim.

İyi seyirler dilerim.

Son düzenleme:

ErdlK

Kayıtlı Üye
35-İzmir
Hakan bey , araştırma ve paylaşımlarınız için bir kez daha teşekkür etmek isterim. Benim aracımda 2016 ve carplay çalışmıyor malesef . Apple telefon kullandığım halde araçta Android Auto kullanabilmek için android telefonda edinmiştim bir tane ama kablosu vs , youtube ve diğer fornksiyonlar tam çalışmadığı için çokta mutlu değildim. Anladığım kadarıyla bu cihazı alıp iphone dan da internet payulaştığım anda AA özelliği ve bir çok app indirme imkanı ile çok daha kullanışlı olacak görünüyor. İlk fırsatta bende edineceğim gibi duruyor.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Çok teşekkür ederim Erdal Bey.

Mobile hotspot için carplay ve android telefon için ayrı ayrı bağlantı ayar kısa yolu yapmışlar. Videoda da görülebiliyor. Siz iphone'unuzun internetini paylaşarak bu cihazı android auto üzerinden kullanabilirsiniz. R-Link 2 ve renault araçlarda çalışıp çalışmayacağı belli değildi. Ben bu riski aldım ve çalıştığını görünce de sizlerle paylaşmak istedim.

Fiyat olarak ta carplay ai box'ın neredeyse yarı fiyatına geliyor. Son çıkan gümrük düzenlemesi ile zaten 150 euro üzeri değerde eşyalar bireysel olarak yurt dışından satın alınamıyor. Ancak bu cihaz alınabiliyor. Bireysel satın alma sınırları içerisinde.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Bu ürün ile disney+, netflix,+bein connect vb. uygulamaları yükleyerek giriş yapmak ta mümkün.

nvt22c2.jpg

ErdlK

Kayıtlı Üye
35-İzmir

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Hayırlı olsun. Güle güle kullanın.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Cihazla ilgili kısa videolar çekeceğim. Bu kısa videolarda ayar menüleri ve uygulama kullanımları ile ilgili detaylara yer vereceğim.

j614pda.jpg

Son düzenleme:

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Paket açılış videosunu da buraya ekleyim:

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
CARPC AA Dongle, hareket halinde video izleme ayarını açma/kapatma ayarı nasıl değiştirilir? Video izleme kapalıyken cihaz nasıl davranır? Videoda:

ErdlK

Kayıtlı Üye
35-İzmir
Elinize sağlık Hakan bey , ben malesef sorunumu çözemedim halen . Vysor ile pc den bağlanabildim ve resetledim ama arabaya takınca android auto ögesi başlatılsın mı diye gelen ekrana evet dememe rağmen AA açılmıyor. Güncellemeyi de yapıp tekrar denedim gene aynı şekilde açmıyor. Hatta arabada akıllı cihaz listesinden silmezsem Android Auto ögesi başlatılsın mı ekranı da gelmiyor. Bir yerde bir şey yanlış ama bulamadım henüz , yarın denemeye devam edeceğim. Benimki videodaki gibi AA yı getiremiyor ekrana.