Android auto

omerihm

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Telefona android auto yu kurdum ancak arac ekranina bi turlu baglanmiyor telefon. Usb kablosunu degistirdim herseyi denedim olmuyor. Arac 2017 9. Ay captur. Ekran yukardan dugmeli. Sistem bilgisinde 8.0.5 yaziyor. Var mi bu konuda yardımcı olabilecek???

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Telefona android auto yu kurdum ancak arac ekranina bi turlu baglanmiyor telefon. Usb kablosunu degistirdim herseyi denedim olmuyor. Arac 2017 9. Ay captur. Ekran yukardan dugmeli. Sistem bilgisinde 8.0.5 yaziyor. Var mi bu konuda yardımcı olabilecek???

Kablo ile baglanti kirmayi deniyoraunuz değil mi? Bluetooth uzerinden calismiyordu sanırım.

Hızlı yanıt alabilmek için alıntı yaparak cevaplayın.

İmessage: tanseler@me.com

omerihm

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet usb kablosuyla deniyorum. Telefona bagladigimda ekran hic tepki vermiyor hicbir yazi cikmiyor. Sanırım 2017 modellerde calismiyor. Android autonun kendi sitesinde 2017 model sonrası calisir yaziyor ama...

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet usb kablosuyla deniyorum. Telefona bagladigimda ekran hic tepki vermiyor hicbir yazi cikmiyor. Sanırım 2017 modellerde calismiyor. Android autonun kendi sitesinde 2017 model sonrası calisir yaziyor ama...

Başka bir cihaz ile denediniz mi?

Hızlı yanıt alabilmek için alıntı yaparak cevaplayın.

İmessage: tanseler@me.com

omerihm

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yok denemedim belki telefonla alakalidir. Denerim yakinda yazarim burdan

orhankose

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yok denemedim belki telefonla alakalidir. Denerim yakinda yazarim burdan
teybinizde android auto özelliği yok.o yüzden uğraşmayın.2018 haziran sonrası üretilen teyplerde var o özellik.2018 haziran sonrası araçlarda değil ,teyplerde.o teyplerde yeni yeni araçlara takılmıya başlandı

burakalkan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
teybiniz r link ise ddt4all ile baglanıp android auto özelligini acmanız gerekir ben 2014 modelde kullanıyorum

SONATE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
teybinizde android auto özelliği yok.o yüzden uğraşmayın.2018 haziran sonrası üretilen teyplerde var o özellik.2018 haziran sonrası araçlarda değil ,teyplerde.o teyplerde yeni yeni araçlara takılmıya başlandı

Arkadaşlar şu TEYP (tape) konusunu değiştirelim artık.
TEYP (tape) = KASETÇALAR (cassetten player)

Kasetçalarlar (teyp) eskilerde kaldı (80 li yıllar) sanatçılar ya plak çıkarırlardı yada kaset CD çıkmadan önce.Bizlerde piyasadan kaset alır Kasetçalarlarda-TEYPLERDE çalardık.Dolayısıyla kasetçalarlara TEYP denirdi. (bazılarında ses yada müzik kaydetme,kayıt yapma özelliğide vardı.)
şuan piyasada sadece CD ve DVD'ler var bildiğiniz gibi.bu tarz medya oynatıcılara CD PLAYER ( cd çalar) yada DVD PLAYER denmektedir.
Eskiden araçlarımızda RADYO-KASETÇALARLAR-TEYP (tape) vardı.evdeki teyp'lerimizle yada birbaşka deyişle kasetçalarlarımızla çaldığımız kasetleri araçlarımızdada çalabiliyorduk.
Şuan araçlarımızda bırakın kasetçalar yada teybi CD çalar bile bulunmuyor (bazılarında olabiliyor)
mevcut sistemlerimizde AUX,USB girişleri vasıtasıyla mp3 formatlı müzik çalabilen video oynatabilen, usb flash belleklerle veri yüklenebilen,telefonlarımızı bağlayabildiğimiz teknolojik cihazlara MEDYA OYNATICI veya MEDYA-BiLGi EKRANI deniyor.

Hatırlatmak istedim, herkese mutlu günler..

Son düzenleme:

kartalim2551

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba hocam. 2014 model magane gt line aracım var bu android auto özelliğini nasıl açıyoruz?

burakalkan Bey'e çok teşekkür ediyorum. Böyle insanların hala olduğunu bilmek sevindirici. Kendisi yardımcı olmak istedi ama buradan resim ekleyemediği için telefon ile yardımcı oldu. Kendisi için yaptığı modifiye edilmiş elm327 cihazını kargo parasını da ödeyerek tarafıma yolladı. Ayarlar konusunda da telefondan yardımcı oldu ve aracımda android auto yu sayesinde aktif ettim. Kendisine, en azından kargo parasını vereyim dedim gerek yok diye ısrar etti. Helal olsun ve en ufak şeyler için bile menfaat bekleyen insanlara örnek olsun...