Android hakkında yardım ..

*Gökhan42

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Vodafone Tel kampanyasından android bi cihaz aldım bi kac tane uygulama yukledim hafıza dolu uyarısı veriyor verileri SD karta nasıl aktarabilirim veya mevcut işe yaramayan programları nasıl silebilirim ?

burakdemirel

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ayarlar uygulamalar ordan bulursun zaten abi telefon vodafonenin kendi telefonu mu

ReD

Akın E., T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ayarlarda depolama vardır oradan bulabilirsin kardeşim

*Gökhan42

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
dediğiniz yerlere baktım Hatta bi kac tane uygulama sildim ama yuklemeye calıstıgım cok kucuk boyutlardaki uygulamalara bile yeterli depolama alanı yok diyor

Ziya10

Ziyaettin AVCI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Android assistant diye bi uygulama var google play storedan indirebilirsin. O uygulamanın içinde App to Sd diye bişey var onunla hafıza kartına taşıyabilirsin.

Diğer bir yöntem ise telefonu root etmek. Bu işlem yapıldığında telefon garantiden çıkıyor. Bende Motorola Razr XT910 aldım geçen ay dahili hafızası 16 gb olduğundan gerek duymadım root işlemine. Ama garanti önemli değil diyorsan internetten telefonunu nasıl root edeceğini öğrenebilirsin.

ReD

Akın E., T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ayarlar depolama oradanda daha fazla alan yarat die bir bölüm var oraya giriş yaptıgın zaman hafıza kartına yada telefon bellegine kopyalama yapabilirsin bende bu şekilde

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
telefonun markası ney

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
ayarlar depolama oradanda daha fazla alan yarat die bir bölüm var oraya giriş yaptıgın zaman hafıza kartına yada telefon bellegine kopyalama yapabilirsin bende bu şekilde

onlar işe yaramıyor.
googleandroid.gen.tr de var senin istediğin şeyin yapılışı

fth001

Fatih ERİŞEN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bazı android sürümlerinde her uygulamayı hafıza kartına atamazsınız bugün bununla bayağı uğraştım ama malesef olmuyor.
Root atma diye bir olay var ama onu pek tavsiye etmem zararlı herhangi bir uygulamanın tüm verilerinizi 3 şahıslarla paylaşma riski var çok dikkatli kullanmak gerekir.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.a0soft.gphone.app2sd&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5hMHNvZnQuZ3Bob25lLmFwcDJzZCJd
linkteki uygulama ile sd karta yükleyebileceğiniz uygulamaları görebilir ve onları sd karta atabilirsiniz. Umarım işinizi görür