Ankara' da Megane 2 Tamiri İçin Usta Tavsiyesi.

42kere42

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar.

Geçen gün, 2005 model , 132.000 km'de, benzin&lpg'li bir Megan 2 Hb 1.4 Authentique aldık. Kaporasını verdik, Salı - Çarşamba gümü aracı teslim alacağız.

Aracı Ankara Damla Ototest'e götürerek ekspertiz raporu aldık. Raporda motor %75 çıktı. Ayrıca usta, beygir gücünün 75'e düştüğünü, büyük olasılıkla bu durumun debriyajla ilgili olduğunu söyledi. Ayrıca sağ aksta yağ kaçağı varmış. Yazdığı raporda, " debriyaj kontrol" , "sağ aks kontrol" ve "egzos kontrol" notlarını düştü.

Tecrübelerinize dayanarak sormak istiyorum:

1. Bu sorunların maliyeti ortalama ne olur?
  2. Ankara'da aracımızı güvenle teslim edebileceğim bir usta var mı?
  3. Araç 132.000 km'de ve triger kayışı en son 80.000 km'de değişmiş, bunu da değiştirmem gerekir mi?
  4. Araçta çok az kaporta masrafı var. Çok büyük bir yer değil ama tertemiz olsun istiyorum. Ankara'da işini temiz ve ucuz yapan bir kaporta-boya ustası var mıdır?

Şimdiden yardımlarınız için çok teşekkürler.

cagatay52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim tanıdığım var cok yakin dostum her konuda yardımcı olur gerçekten iyi insanlar her konuda yardımcı olur

42kere42

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim tanıdığım var cok yakin dostum her konuda yardımcı olur gerçekten iyi insanlar her konuda yardımcı olur

Teşekkürler Çağatay Bey. İletişim bilgilerini alabilir miyim arkadaşınızın?

cagatay52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkürler Çağatay Bey. İletişim bilgilerini alabilir miyim arkadaşınızın?
Beraber gidelim cumartesi hem sticker ve anahtarlık vermiş olurum :)size özelden numaramı veriyim hemde tanışmış oluruz

42kere42

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Beraber gidelim cumartesi hem sticker ve anahtarlık vermiş olurum :)size özelden numaramı veriyim hemde tanışmış oluruz

:) Fan Clup sticker ve anahtarlığı mı Çağatay Bey? Sanırım ben de artık bu forumun etkin bir kullanıcısı olacağım. Zira aracı çok beğendim test sürüşünde.

Yalnız Cumartesi benim için çok geç Çağatay Bey; hafta içi aracın bakımlarını yaptırıp, hafta sonu yazı geçirmek üzere başka şehire gideceğim.

cagatay52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
:) Fan Clup sticker ve anahtarlığı mı Çağatay Bey? Sanırım ben de artık bu forumun etkin bir kullanıcısı olacağım. Zira aracı çok beğendim test sürüşünde.

Yalnız Cumartesi benim için çok geç Çağatay Bey; hafta içi aracın bakımlarını yaptırıp, hafta sonu yazı geçirmek üzere başka şehire gideceğim.
Himmm ozaman haftaiçi buluşup gidelim perşembe olur

ANILLORD

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar yeniyim forumda arabamda renault megane 2 2010 model bakıma götürmek istiyorum ama ankarada iyi renault usta tavsiyeniz var mı işini helaliyle yapan

cagatay52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar yeniyim forumda arabamda renault megane 2 2010 model bakıma götürmek istiyorum ama ankarada iyi renault usta tavsiyeniz var mı işini helaliyle yapan
Oray yetkili serviste faik usta var benim selamim ile gidin

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

albaykadir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ya bir anda Ankara da oturasim geldi))))

LG-H525 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ANILLORD

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Oray yetkili serviste faik usta var benim selamim ile gidin

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
çok teşekkür ederim çağatay abi diycem 20 yaşındayım :) pazar günü açıkmı acaba abi