Antifiriz durumu ?

ariulu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhabalar;
Memurluk atamam olduktan sonra Antalya gibi sıcak bir yerden ilk defa kışı sert geçen soğuk bi ile Ağrı ya taşındım. Bugüne kadar antifiriz araçlarımda var mıydı yok muydu pek kontrol etmemiştim. Yavaştan kış gelirken aracımda antifiriz olup olmadığını bilmiyorum. Yeni bi antifiriz alıp araç suyuna eklemeli miyim yoksa araçta hazırda olup olmadığını nasıl anlarım?

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Aracınızın soğutma suyunda normalde zaten antifiriz olması lazım.Kaç dereceye kadar koruma sağladığını ölçtürerek anlayabilirsiniz.

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Antifiriz turleri ne de dikkat edin.organik muhabbetleri var iki farkli cesidi karistirmayin.

ariulu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yeni alıp eklemek biraz tehlikeli görünüyor o zaman umarım bunu ölçebilecek biyer bulabilirim

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Olcmeye para isterlerse internetten 10 20 tl ye olcu aleti alip kendiniz olcun.ben de doguda kendi aracimin ustasi olmustum necburiyetten.

Tekbildiğimşeyhiçbirşeybi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Antifriz ölçümü bomometre ile yapılıyor ve böylelikle toplam sıvı içindeki antifriz yoğunluğu ölçülüyor. Ancak antifrizin kimyasal yapısını koruyup korumadigi dolayısıyla görevini yerine getirip getirmediğini göstermez. Bu sebeple servis kitapçığında belirtilen km ya da yıl dolunca değiştirilmelidir.

CLIO-IV

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Uzun yillar sadece antifriz ve su ekleyerek kullanmak dogru degildir. Degisim periyodu geldiginde komple temizlik ve dolum yapilmali... Km den bagimsiz 3 senede bir degisim yapiyorum... (fazla km yapilmiyor malum)

cl2.png