Antifiriz

arifd

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamunaleyküm arkadaşlar ankaradan yazıyorum size ankara mais i aradım bu antifiriz mevzusuyla ilgili (benim araba da sarı antifirizli) kesinlikle sarı bulamaz ise yeşil renk antifiriz koymam gerektiğini kırmızının olmsyacağını sarı ile karışınca özelliğini yitirdiğini söylerken or ay oto ve net grup keçiören kırmızı eklnebilecrğini söyledi mais i yalanladı piysadaki ustaların sarı renkten haberleri bile yok 1 lt sarı antifiriz 23 lira olduğuna göre kırmızıdan daha mı iyi ki bu konuyla ilgili bilgisi olan ustadlardan yardım bekliyorumm

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Sarı antifiriz daha uzun ömürlü oluyor sanırım.Pahalı olmasının sebebi bu gibi görünüyor.Yabancı bir sitede bir karşılaştırma tablosu buldum fikir vermesi açısından.Aşağıda olduğu gibi;

zanMGj.png

GP3DZZ.png

arifd

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Üstad benim anlayamadığım yetkili servisler neden birbirinden farklı şeyler söylüyor servisin bitanesindeki elemanın sarı antifrizden haberi yok

arifd

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mesa kimya firması da açıklık getirmiş

arifd

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Antifiriz Renkleri neyi ifade eder?
Antifiriz Renkleri neyi ifade eder
Antifriz renkler, kırmızı, turuncu, sarı, pembe, mavi ve yeşil bulunmaktadır. Farklı renklerdeki Antifriz tipi kullanılan tanımlamak için kullanılır. İnorganik Asit Teknolojisi (IAT) antifriz yeşil renkte bulunmaktadır. Organik Asit Teknolojisi (OAT) antifriz, kırmızı, turuncu, yeşil, pembe veya mavi. Hibrid Organik Asit Teknolojisi (HOAT) antifriz turuncu ya da sarı renktedir.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Hepsi aynı bilgi seviyesinde değiller maalesef.Yetkili servislerden birine araç ile ilgili yazılım güncellemesi olduğunu uğraşlar sonucu genel merkezden talimat verdirerek ancak kabul ettirebildim.Maalesef.