Antifriz hakkında bilgiler....

ketoral

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yeni aldık aracı hiç değişmiş mi bilmiyoruz usta suyun tadına baktı var dedi ( ne kadar güvenilir bilmem ) yeni koysak boruları depoyu çatlatır mı ( 2006 model 100 bin km de ) hiç konmadıysa birden konulunca delinir diyorlar yada usta tadarak ta anlar mı

Var gibi gözükür ölçümdede çıkar ama antfriz mavi- yeşil ömrü 2-3 yıl maximum. Yeniletmekte fayda var eger soguk bir bolgedeyseniz. Maliyetli bir islem degil petrol ofisi 3 lt 20 tl, ustayada 10 tl atarsin olur biter. Antfriz komple radyator bosaltilip yerine koyulmali ama en onemli islem havasinin alinmasi bu yuzden isten anlamayanlar ustaya yaptirsinlar.

abidig

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Var gibi gözükür ölçümdede çıkar ama antfriz mavi- yeÅŸil ömrü 2-3 yıl maximum. Yeniletmekte fayda var eger soguk bir bolgedeyseniz. Maliyetli bir islem degil petrol ofisi 3 lt 20 tl, ustayada 10 tl atarsin olur biter. Antfriz komple radyator bosaltilip yerine koyulmali ama en onemli islem havasinin alinmasi bu yuzden isten anlamayanlar ustaya yaptirsinlar.

Peki önceki sahibi hiç yenilemediyse diye düşünerekten söylüyorum 2006 model aracın boruları vb. çok yıpranmış mıdır ? Zamanla kireç delikleri tıkar ,antfiriz açar diyorlar masraf çıkarmayalım durduk yere. Araç İstanbul da

ketoral

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Peki önceki sahibi hiç yenilemediyse diye düşünerekten söylüyorum 2006 model aracın boruları vb. çok yıpranmış mıdır ? Zamanla kireç delikleri tıkar ,antfiriz açar diyorlar masraf çıkarmayalım durduk yere. Araç İstanbul da

Benim araçta 2006 tahminen eski sahibi fabrikanın antfrizini kullanıyordur dedim gittim ölçtürdüm var gözüküyor ama ömrü 2 yıl civarı ve kış geliyor diye yenilettim. Hem hepsi antfriz konmuyor yüzde 50 antfriz yüzde 50 su. Garanti olsun diyorsan al 3 lt antfriz 3 lt su evde bir bidona karıştır ustanın yanına öyle git hazır karışımla. Bu şekilde eksi 37 ye dayanıyor petrol ofisi süper antfriz ile.bir sorun olcağını sanmıyorum

abidig

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
teşekkürler
Benim araçta 2006 tahminen eski sahibi fabrikanın antfrizini kullanıyordur dedim gittim ölçtürdüm var gözüküyor ama ömrü 2 yıl civarı ve kış geliyor diye yenilettim. Hem hepsi antfriz konmuyor yüzde 50 antfriz yüzde 50 su. Garanti olsun diyorsan al 3 lt antfriz 3 lt su evde bir bidona karıştır ustanın yanına öyle git hazır karışımla. Bu ÅŸekilde eksi 37 ye dayanıyor petrol ofisi süper antfriz ile.bir sorun olcağını sanmıyorum

TATAR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renonun kullandığı sarı renk antifiriz ne marka serviste lt si 16 tl piyasada aynı marka sarı antifirizi bulabilirmiyiz

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben bir defa koydum yazın araç hararet yaptı öncesindemi kondu sonrasındamı kondu onu hatırlamıyorum sonra üstüne bi kaç defa su koydum su eksiltiyor 21 haziranda aldım aracı 4-5 defa defa su eklemesi yaptık eksiltiyor galiba ustaya götüreyim mi ilk önce baktırayım bir sonrada yeniden tekrar doldurayımmı antifiriz ve su birde debriyajdan su alıyor ona da baktırayım gene masraf çoğaldı baksana ya

alfa-xxx

F1 Bölüm Sorumlusu,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İyi konuymuş :) bende bulunduğum yer soğuk olunca ekledim ama mavi vardı mavi ekledim.Sonra aynı renk devam edilme yazılarını okuyunca yarın yine bakıcam:)