Araba 1 gün yatınca akü bitiyor

filo67

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eskiden hergün araç çalışıyordu bilmiyorum daha önce sorun varmıydı.
Şimdi 1 gün çalışmayınca akü bitiyor takviye ile çalışıyor.
Önce elektrikçiye gittim. Ölçtü 13 değer verdi.
Şarj dinamosu bakım olacak dedi. Sonra servise gittim orda şarj dinamo 2000 değişecek dedi. Usta falan bakmadı servisler de artık usta yok.
Daha sonra başka elektrikçiye gittim. Yarım saat ölçtü dediki uyku moduna geçmiyor beyin sıfırlanacak. Balikesirde var adres verdi oraya gittim adamlar dedi bunlarda sıfırlama olmaz. Ordan başka tamirciye uğradım. Aküyü pompa ile ölçtü dedi akü bitik.
Servise geri geldim anlattım akü değişecek 600 tl dedi.
Gittim akü aldım 335 tl varta 60 amper.
Yarın sonucu göreceğim.
Ya arkadaş memlekette usta yok her kafadan ses çıkıyor.
İzmirde bana özel servis adı verebilirmisiniz. Bıktım artık el yordamı iş yaptırmaya.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şarj dinamosu bakım olacak dedi. Sonra servise gittim orda şarj dinamo 2000 değişecek dedi. Usta falan bakmadı servisler de artık usta yok.
Daha sonra başka elektrikçiye gittim. Yarım saat ölçtü dediki uyku moduna geçmiyor beyin sıfırlanacak. Balikesirde var adres verdi oraya gittim adamlar dedi bunlarda sıfırlama olmaz. Ordan başka tamirciye uğradım. Aküyü pompa ile ölçtü dedi akü bitik.
Yarın sonucu göreceğim.
İzmirde bana özel servis adı verebilirmisiniz. Bıktım artık el yordamı iş yaptırmaya.

Gecmiş olsun. Malesef servislerde usta diye tabir edilen adamlar sadece sok tak yaptiklari icin arizanin asil kaynagini bilemiyorlar. Bir yerde deneme yanilma ile ilerliyorlar. Diger yandan sanayi deki ustalar aslinda arizanin neden olacagini biliyor ama riske girmemek adina artik o da parca degistirme yoluna gidiyor.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Yarın sonucu göreceğim.

Maalesef bunlar adamı usta ediyor. Anlamayan insanları da yoluyorlar. Eğer gün içinde kullandığınızda marş basıyor normal çalışıyor 1 gece bıraktığınızda sabah çalışmıyorsa akü gitmiştir. Sadece akü değişecek. Üstünden ne çıkarsa o değerde akü takın. Başka bir şey yapmanıza gerek yok. Diğer türlü şarj problemi olsa göstergelerde şarj olmuyor uyarısı çıkar.. Bir akü yüzünden sağlam arabayı bozar bunlar....

filo67

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bir gün bekledim tak diye çalıştı demekki akü gitmiş şimdi sorun yok. Ama eskiden tek marşta alırdı tek marşta çalışıyor hemen duruyor 2. De çalışıyor
Eğer marş dinamo bakım akü vs bana 600 mal olacaktı 335 yırttık işi

filo67

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şimdi şöyle bir sorun oluştu araba marş basıyorum çalışıyor ama hemen sönüyor tekrar çalıştırmaya çalışıyor um çalışmıyor lpg göstergesinin lambaları yanmıyor marş basıp gazı pompalıyorum o zaman çalışıyor

ermindeniz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun, marş basarken canlı basıyorsa akü elektik ile sorununuz yok demektir,,,
benim tahminim volan sensörü,,, bendede aynı sorun oluyordu, marş alıyor çalışmıyor, marş basarken gaz ışıkları yanmıyor, hemen elimi sensöre atıyordum çalışıyordu,,
ilk bindiğimde çalışmama durumu, tam park edecekken stop etme durumu, volan sensörü değişince sorun çözüldü, kablo soketi ile beraber değiştirin,,

filo67

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sorun cevapsız kalmasın lpg için izmire gittim sorunu ı buldu imbolaizer yedek anahtarı taktım sorun bitti kimin aklına gelirdi anahtar entegresi bozulmuş imbolaizer tanımıyor diye çalışmıyormuş krank sensöründen de yırttuk ama anahtarı 200 tl yaptılar uzaktan kumanda ve imb. Cipi

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Bununla geçmiş olsun

symbol77

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş Olsun Kardeşim

Bayrak22

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sayın arkadaşlar,
1,5 Clio Grandtour aracımda elektrik problemi yaşıyorum.
Ve gittiğim 3 elektrikçi de sorunu kısmen giderebildi.
Şöyle ki;
Araç Stop edildikten yarım saat sonra çalışmıyor.
Aracın Aküsünde veya elektrik bağlantılarında hiç bir problem yok.
Klima çalışıyor,
Silecekler çalışıyor,
Dörtlüler yanıyor ama
Gösterge ışıkları yanmıyor, marş basmıyor.
Elektrikçi beyin problemi var dedi, beyinde bir işlem gördü. Düzeldi.
3. stopta yine aynı şeyi yaptı.
Var mıdır bir fikri olan ??
Teşekkürler.