Araba 5. Vitesten neden atar ?

TAYF

Tayfun DİLMEN, T.C. Vatandaşı
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
peki usta bilgin varsa 5.vites dişlisi olmaz diyorlar bazı forumlarda direk mile baglı oldugu için sanzıman acılmadan tamiri mumkunmus oyle birsey varmı

yanlış bilgi almışşın bende senin gibi kullanıcıyım işin ustası sana net cevap verecektir ama 5 vites dişlisinin olmaması gibi bişey imkansız eğer senkromeçten bahsettiler isede 3 tane senkromeç olur şanzıman içinde 1 ve 2 vites için 3 ve 4 vites için birde 5 vites için :eyv

*Gökhan42

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
yanlış bilgi almışşın bende senin gibi kullanıcıyım işin ustası sana net cevap verecektir ama 5 vites dişlisinin olmaması gibi bişey imkansız eğer senkromeçten bahsettiler isede 3 tane senkromeç olur şanzıman içinde 1 ve 2 vites için 3 ve 4 vites için birde 5 vites için :eyv
şimdilik kafa agrıttacak boyutta değil hani cok asırı atmıyor dediğim gibi dun 120 km yol yaptım hiç atmadı ondan onceki gunde yaptım o yolu 1 kez attı .. Kafa agrıtacak duruma gelirse tamire bakarız. Dikkatimi çeken hızlanmada veya vitesde yawaslamada değilde sabit gidersem atıyorr :/

TAYF

Tayfun DİLMEN, T.C. Vatandaşı
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu tip arızalar için normal bi durum :eyv idare edebildiğin kadar et , ama servis zamanını çokda geciktirme

*Gökhan42

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu tip arızalar için normal bi durum :eyv idare edebildiğin kadar et , ama servis zamanını çokda geciktirme
Yaz geLsin ben Bi Flash bakıp modlayacam binmem megane falan :) Babam bakSn Artık Karısmam.. :) idare eder yaza kadar

burakdemirel

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arada bendede oluyor tam takamıyoruz ondan diyorum ben.

kpmoda

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Debriyaj olabilir bir kontrol ettirin

*Gökhan42

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arada bendede oluyor tam takamıyoruz ondan diyorum ben.
usta yıllardır takıyorum ben 5. vitese askerde 60 model manı bile takıyordum hehe :) Debriyaj olsa vites gecisleri sert olur diğeer viteslerdede yapar. Sadece 5. vites oda aradabir..

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Biz burada ne kadar yazsak boş
5. Vitese attığında Cırtlama oluyor mu ? Yada zor geçme , Senkromeç yüzünden cırtlama olabilir .
Senkromeç aşınmalarında ne oluyor pek bilmiyorum .

Bir müddet daha 5. vitesi deneyin eğer sürüş sağlığını bozuyorsa bakımını ustalar belirler .

*Gökhan42

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Biz burada ne kadar yazsak boş
5. Vitese attığında Cırtlama oluyor mu ? Yada zor geçme , Senkromeç yüzünden cırtlama olabilir .
Senkromeç aşınmalarında ne oluyor pek bilmiyorum .

Bir müddet daha 5. vitesi deneyin eğer sürüş sağlığını bozuyorsa bakımını ustalar belirler .

Sen nereye nekadar ne yazdınki boş yazdın anlamış değilim. 5 vites geçişi zor değil normal ses hiç yok problemsiz sesiiz calısıyor sadece aradabir boşa sallıyor tak devam et yani..

MaLFuRiouS

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
araba 6 yı istiyor usta ondan atıyor :)