Araba ic temizliginde ne kullaniyorsunuz

AvVaRe

Kayıtlı Üye
67-Zonguldak
Merhabalar, arabanizin ic temizliginde koltuk doseme , torpido parlatici besleyici vb. Ne kullaniyorsunuz ayrica diş icinde bez vb ne kullaniyorsunuz teşekkürler

chetaq

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Torpido temizliği için "Sonax Xtreme Mat Torpido Temizleyici" kullanıyorum ve oldukça memnunum.

SonaxTorpido.jpg

Silikon içermeyen (dolayısıyla yapış yapış olmayan), toz tutmayı engelleyen, hoş kokulu ve uygulaması kolay bir ürün.

Kullanmadan önce çalkalayıp, sünger veya bez üzerine birkaç fısfıs yapmak yeterli.

Son düzenleme:

AvVaRe

Kayıtlı Üye
67-Zonguldak
Torpido temizliği için "Sonax Xtreme Mat Torpido Temizleyici" kullanıyorum ve oldukça memnunum.

Ekli dosyayı görüntüle 63651

Silikon içermeyen (dolayısıyla yapış yapış olmayan), toz tutmayı engelleyen, hoş kokulu ve uygulaması kolay bir ürün.

Kullanmadan önce çalkalayıp, sünger veya bez üzerine birkaç fısfıs yapmak yeterli.
Hocam peki koltuk , sol kol dayama(kapi) kumaş yuzey , lastik parlatici , sampuan, bez ,havlu ne kullaniyorsunuz teşekkürler

chetaq

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Torpido temizleyiciyi aynı zamanda kapılarda da kullanıyorum.

Kumaş yüzeyler ve koltukların temizliği için bütün marketlerde bulabileceğiniz "Yüzey Temizlik Havlusu" kullanıyorum.
YTH.jpg

Lastikleri sadece ıslak bezle siliyorum.

Şampuan olarak Autokit Cilalı Oto Şampuanı yeterli oluyor.

Bez olarak herhangi Mikrofiber bir bez kullanabilirsiniz.

Yalnız hangi çeşit bez kullanırsanız kullanın, her seferinde çok iyi temizleyip öyle kullanın aracın üzerinde.

Coffee

Kayıtlı Üye
52-Ordu
Merhabalar, arabanizin ic temizliginde koltuk doseme , torpido parlatici besleyici vb. Ne kullaniyorsunuz ayrica diş icinde bez vb ne kullaniyorsunuz teşekkürler
Ben şahsen arap sabunlu su hazırlıyorum ve cam bezi ile ( mikro fiber gibi tüy tüy olmayan cam bezi ile ) bir güzel bastırmadan sık tekrar ile kuru yer kalmayıncaya kadar tüm araç içini temizliyorum. Koltukları da yine ayrı bir arap sabunlu su ve daha yünlü bir bez ile bir güzel çitiliyorum. Çitilemeden önce yapabilirsem makine ile çektiriyorum ki tozlar kirler koltuğa işlemesin. Parlatıcı olarak Yason marka kullanıyorum, az miktarda sünger ile uygulamam yeterli oluyor, parlatıyor ve pürüzsüzleştiriyor Ama internet üzerinde Michelin marka mat torpido temizleyici gördüm onu alıp bir de onu deneyeceğim. Çünkü parlak olanı biraz fazla kaçırsanız güneşli havalarda camdan çok yansıma yapabiliyor. Arap sabunu dışında aracın hiçbir yerine başka kimyasal temizleyiciler kullanmam. Kapı iç döşemelerini de aynı şekilde önce arap sabunu ile ardından torpido koruyucusu ile silerim. Deneyin aradaki farkı siz de göreceksiniz.

• Beğen
Tepkiler: chetaq