Araba ile tümsekten geçerken ?

saho

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar bazen karşıma çukur tarzında tümsekler çıkıyor. Arabamı oldukça yavaşlatıyorum. Yani bir insan yürüme hızında oluyor. Arabamı birinci vitese olukça zor ittiriyorum. Daha önce 2.vites ilede o tümseklerden geçtim. Araba ilk başta stop edecekmiş gibi titriyor fakat biraz yol aldıktan sonra o titreme gidiyor. Şimdi ben 1.vitese rahat girmeyen vites için ne yapsam doğrusunu yapmış olurum acaba ? Arabam ile ilgili herşeyi çözdüm çok şükür. Vites ile hızlanmada da problemim yok ama vites ile yavaşlamada taşlar sanki yerine oturmadı gibime geliyor :(

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bazi arabalarda arac hareket halindeyken 1. Vitese zor gecer benim onceki aracimda da oyleydi sanzuman yapisindan mi ne bilmiyorum.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar bazen karşıma çukur tarzında tümsekler çıkıyor. Arabamı oldukça yavaşlatıyorum. Yani bir insan yürüme hızında oluyor. Arabamı birinci vitese olukça zor ittiriyorum. Daha önce 2.vites ilede o tümseklerden geçtim. Araba ilk başta stop edecekmiş gibi titriyor fakat biraz yol aldıktan sonra o titreme gidiyor. Şimdi ben 1.vitese rahat girmeyen vites için ne yapsam doğrusunu yapmış olurum acaba ? Arabam ile ilgili herşeyi çözdüm çok şükür. Vites ile hızlanmada da problemim yok ama vites ile yavaşlamada taşlar sanki yerine oturmadı gibime geliyor :(

Yavaslama sirasinda arac uygun devire gelmediyse oldukca zor gever ve garc gurc tarzinda sesler yapabilir. Bir keresinde ayni sorun icin servise gittigimde sanzumanda hava vardi onu aldik demislerdi. Bir sure duzgun calisti ama sonra yine ayni seyi yapmaya basladi.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin
1. vites sadece duran aracı hareket ettirmek içindir. Teker dönerken girmemesi şanzımanın yapısından , birnevi kendini koruma amaçlıdır.

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
1. vitese takmanız için durma noktasına gelmeniz lazım. Şanzumanınız oldukça sağlıklı çalışıyor. Arada bana oluyor sinir oluyorum özellikle takip mesafesini korurken. keşke 1,5 uncu vites olsaymış :)