Araba Sabahları Çalışmıyor.

rturkmen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kızdırma bujilerinizi kontrol ettirin. 4 adet kızdırma bujisinden 2 si bozuk olsa dahi araba çalışır ancak zor çalışır. Taki çalışan buji 1 e düşerse araba çalışmaz. Baktıracagınız ilk yer kızdırma bujisi. Eğerki bujilerde sorun var ise tavsiyem çalışan çalışmayan tüm bujileri değiştirmeniz. Takım halinde yani. Cünkü çalışan bujilerinde bozulması an meselesindedir. Sonradan birde bunun için işçilik ödemeyin.

2. Husus akü.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Fatih sal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam yakıt neden geri kaçıyor olabilir.ben de de bu sorun filtre seti değişiminden sonra oldu. Arabayi onu yukarda parkettigim zaman calismiyor. Pompalama yaparak çalıştırıyorum

emrahyurur

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Filtre orjinal değilse filtreden yaparmış. Bende benzer sorun var filtre değişti orjinal ama yine sabahları geç alıyor. Öyle 5 dk falan değil de ilk çalışmada 4-5 marş basıp sonra alıyor. 1 kez çalışınca da tek marşda alıyor sorunsuz.

ersin.ank

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selam arkadaşlar,
Şubat ayında 146.000 km de dizel otomatik touch plus Fluence aldım. 151500 de yağ ve filtre bakımlarını yaptırdım. Ancak havaların soğumasıyla beraber araç sabahları geç çalışmaya başladı. Sırasıyla aküyü daha sonra kızdırma bujileri, elektrik rolesi değişti ve son olarak enjektörler revizyon yapıldı. Hatri sayılır bir meblağ harcama yapmama ragmen aracın sabah zor çalışma sorununu çözemedim bu konuda başka tavsiyesiniz nedir

halilçağatay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selam arkadaşlar,
Şubat ayında 146.000 km de dizel otomatik touch plus Fluence aldım. 151500 de yağ ve filtre bakımlarını yaptırdım. Ancak havaların soğumasıyla beraber araç sabahları geç çalışmaya başladı. Sırasıyla aküyü daha sonra kızdırma bujileri, elektrik rolesi değişti ve son olarak enjektörler revizyon yapıldı. Hatri sayılır bir meblağ harcama yapmama ragmen aracın sabah zor çalışma sorununu çözemedim bu konuda başka tavsiyesiniz nedir

https://instagram.com/volkan_egzozz?igshid=9zbex0l3dt2b bir inceleyin katalizörden olabilir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Atsiz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selam arkadaşlar,

Benim eski Fluence aracımda da aynı sorun vardı. Bakımları düzrnli aküsü iyi durumdaydı, kızdırma bujilerini bende değiştim ama bende de değişen birşey olmamıştı belki yakıt pompa sistemiyle alakalı bir sorun olabilir ama kronik sanırım çok kişide var bu sorun k9k 649 motorlarda bu var galiba ama şuanki aracım k9k 647 motor onda böyle bir sorun yok.